Tajemnica Johna Keitha

Wydawnictwo: Krajowa Agencja Wydawnicza
The River's End
przygodowa
megiddovl

James Olivier Curwood (ur. 12 czerwca 1878, zm. 13 sierpnia 1927) - pisarz amerykanski. Urodzil sie w stanie Michigan, w malym miasteczku Owosso. Ojciec jego spokrewniony byl z angielskim pisarzem marynista S. Maryatem, matka - z indianska ksiezniczka z plemienia Mohawk. Najbardziej znane powiesci Curwooda to "Wlóczegi Pólnocy" i "Szara wilczyca" - ze zwierzetami w roli glównych bohaterów...

Najbardziej znane powiesci Curwooda to "Wlóczegi Pólnocy" i "Szara wilczyca" - ze zwierzetami w roli glównych bohaterów oraz "Lowcy wilków", "Lowcy zlota", "Dolina Ludzi Milczacych" i "Najdziksze serca" - ksiazka o przygodach mieszkanców pólnocnych rejonów Kanady: traperów, policjantów i zakochanych. Curwood byl bardzo popularny w Polsce. W rezultacie polscy czytelnicy, dzieki jego tlumaczce Halinie Borowikowej wystepujacej pod pseudonimem literackim - Jerzy Marlicz, mogli jako jedyni na swiecie poznac kontynuacje przygód bohaterów "Lowców wilków" i "Lowców zlota" i w ksiazce "Lowcy przygód".

kerio84 | 2014-04-09
Na półkach: Przeczytane, Audiobooki
Przeczytana: 07 kwietnia 2014

Pochłonęłam w formie audiobooka - lektorka zupełnie nie pasowała do powieści. Po prostu okropnie się wg mnie gryzła jej maniera czytania z treścią książki. Poza tym chyba jestem już za stara na książki Curwooda, a może to tylko ta pozycja była kiepska... Sama nie wiem, ale zupełnie inaczej wspominam inne jego dzieła, chociaż fakt, że czytałam je wiele lat temu. W każdym razie książka banalna, przewidywalna, bez zbytniego klimatu kanadyjskich, zimnych i dzikich krain, które robiły zawsze niepowtarzalny klimat w powieściach tego autora.
Nie polecam :(

olenax | 2016-07-11