Tajemnica Johna Keitha

1919-01-01
1919-01-01
Jerzy Marlicz

więcej Więcej

Rozumiem, że to było 100 lat temu, ale obecnie nieprzyjemnie czyta się literaturę, w której tak naturalnie opisywany jest rasizm - jakby to było właściwe i słuszne.
Poza tym książka jest dość banalna, przewidywalna. Momentami bardziej przypomina romans niż literaturę przygodową. Jak dla mnie nie przetrwała próby czasu, chociaż w tamtych latach musiała robić furorę.

Od "Lowcow Wilkow" zaczela sie moja przygoda z Curwodem. Dostalem ja w ladnej, twardej oprawie od rodzicow na dzien dziecka bo w czasach mlodosci mojego ojca ksiazki tego pisarza byly popularne. Wspaniale bylo przeniesc sie oczami wyobrazni w te wspaniale miejsca i przezywac niesamowite przygody z bohaterami. Dzis posiadam wszystkie ksiazki Curwooda przetlumaczone na jezyk...

Poszukiwany przestępca podaje się za policjanta.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Pochłonęłam w formie audiobooka - lektorka zupełnie nie pasowała do powieści. Po prostu okropnie się wg mnie gryzła jej maniera czytania z treścią książki. Poza tym chyba jestem już za stara na książki Curwooda, a może to tylko ta pozycja była kiepska... Sama nie wiem, ale zupełnie inaczej wspominam inne jego dzieła, chociaż fakt, że czytałam je wiele lat temu. W każdym...

• 2013
  • Ebook