Wiersze wybrane

978-83-08-04330-1
poezja
Mateusz

Inne wydania

Zbiór wierszy jednej z najchętniej czytanych polskich poetek. Jest to wybór opublikowanych w poszczególnych tomikach dzieł poetki poszerzony o te z czasopism i rękopisów

wiech | 2015-11-28
Przeczytana: 20 października 2015

Żyła krótko, ale bardzo intensywnie.
Jej poezja to nie tylko piękna i zmysłowa miłość, ale także śmierć i cierpienie.
Ta miłość u Poświatowskiej chodzi w jednej parze ze śmiercią.
Prawdziwa miłość – i prawdziwe cierpienie.
Jest w jej poezji także ironia i erotyzm.
Ale przede wszystkim – miłość!
Miłość – cielesna i zmysłowa.
Miłość - jako ucieczka przed światem.
Miłość – jako bunt przeciwko życiu pełnym cierpienia.
- Rzadko sięgam po poezję. Nie każda do mnie trafia.
Poezja Poświatowskiej jest jak ona sama – szczera, otwarta, pełna miłości.
Pokochałam ją - dociera do mojego serca.

Anne_Joy | 2015-05-23
Na półkach: Przeczytane, Z opinią
Przeczytana: 23 maja 2015

Na ponad 320 wierszy zawartych w tym tomie, odkryłam ponad 140 takich, które szczerze mnie zachwyciły. Nie wiem, czy to dużo czy mało. Dla mnie w każdym razie wystarczająco, bym od teraz mogła nazywać Halinę Poświatowską "moją" poetką:) Poświatowska ujęła mnie swoją wrażliwością, sposobem wyrażania świata i uczuć, miłości, śmierci i wszystkiego, co pomiędzy. Zdecydowanie jej poezja jest mi bliska i urzeka moją duszę. Naprawdę warto zatrzymać się przy jej twórczości dłuższą chwilę. Ja z pewnością nie raz powrócę do jej przepięknych, uczuciowych i tak wyjątkowych wierszy!

Moja ocena: 6/6 lub 9/10

sapho | 2013-02-26
Przeczytana: 2006 rok

Posiadam trochę starsze wydanie, które przez te wszystkie lata co jest ze mną jest już całe pozakreślane ołówkiem. Bo to jedna z takich książek, w których trzymam na stałe ołówek, do której wracam, czytam, w starych podkreśleniach znajduje nowe sensy, zauważam te perełki wcześniej niezauważone. Na półce książki-klucze, ponieważ to jedna książek, które wędrują ze mną.

Kasia | 2014-12-31
Na półkach: Poezja<3, Ulubione, Przeczytane

Najbardziej egotyczna z polskich poetek. Najbardziej zmysłowa, namiętna, najbardziej śmiertelna. Drażniąca i ujmująca jednocześnie. Dziś ją uwielbiam, jutro mnie irytuje - za to cenię Poświatowską.

wkwiatki | 2013-10-22
Przeczytana: 22 października 2013

Za pierwszym razem (1 I 2012) byłam zachwycona. Teraz też, ale tylko kilkunastoma wierszami. Na ponad 400 stron to niewiele.

Moderna | 2012-09-25

Mam, czytam, wracam po wielokroć..."gdy jest mi zimno", gdy "uśmiecham się do ciebie", gdy "lubię tęsknić"...gdy chcę poczuć jak kobieta.

Bożena | 2011-06-09

Czytam i się zachwycam.

magdalena | 2010-11-30

Przydatny zbiór, wiele tego i z różnych tomików. Nie przeczytałam całego jeszcze, wierszy się nie czyta. Sięgam od czasu do czasu. Mam w stosunku do Poświatowskiej bardzo ciepłe uczucia, dążę do bliższego poznania jej twórczości.

| 2012-02-06

Przeczytałam dawno a ciągle do niej powracam. Jestem zachwycona. Piękne, sensualne, kojące a zarazem niepokojące.

Wiola | 2016-11-19