83-7179-208-5
poezja
Róża_Bzowa

Andrzej Bursa, Halina Poświatowska, Rafał Wojaczek, Stanisław Grochowiak, Edward Stachura i Kazimierz Ratoń - to według autora polscy poeci "przeklęci". Poeci legendarni, a jednocześnie tragiczni. Zamieścił w książce ich najważniejsze utwory wraz z własnymi komentarzami.

jagarkar | 2013-02-22
Przeczytana: 22 lutego 2013
satja | 2013-02-09

Maksymalna ilość punktów to za możliwość obcowania z najgłośniejszymi wierszami poetów legendarnych, których życie było dramatyczne i kończyło się tragicznie. Autor przybliżył sylwetki i wiersze tych poetów w bardzo rzetelny sposób. Zaciekawia czytelnika. Sprawia, że czyta się ją jak dobrą powieść kryminalną. Ta książka jest ze mną od ponad 15 lat a poezja w niej zawarta jest lekiem na moje gorsze dni.

Moje pierwsze pełniejsze zetknięcie z nietuzinkowymi twórcami, którzy odeszli zbyt wcześnie. Styl autora esejów pięknie koresponduje z tematyką tekstów niepokornych poetów. Polecam gorąco!

Gwiazdopatrznia | 2016-07-02
Na półkach: Posiadam :), Przeczytane

Nieoceniona pomoc przy pisaniu pracy rocznej o Wojaczku. :)

yootsuu | 2013-04-01
Przeczytana: 08 lutego 2012

na "Legendarnych i tragicznych" trafiłam podczas przygotowywania prezentacji maturalnej, dotyczącej twórczości Edwarda Stachury. książka Marxa jest niezwykle pomocna i ciekawa dla każdego miłośnika literatury i poezji. ;) zawiera wiele informacji nt. życia autorów, ich twórczości, powiązań z innymi artystami; a także fragmenty utworów.
nie jest napisana 'encyklopedycznie', potrafi zaciekawić. dla mnie najbardziej interesujące były rozdziały o Stachurze, Wojaczku i Poświatowskiej, gdyż ich twórczość znałam i ceniłam wcześniej, ale dzięki Marxowi miałam okazję poznać inne ciekawe nazwiska. :)

polecam - to świetne źródło wiedzy o polskich poetach przeklętych.

Karolina | 2011-02-08
Karol | 2013-07-11

Jan Marx bardzo subiektywnie potraktował biografie i twórczość omawianych przez siebie poetów. I generalnie potrafi być w tym cholernie irytujący.

Sabina Majcher | 2012-06-09
Przeczytana: 06 grudnia 2012

Z tekstów przeczytane: o Halinie Poświatowskiej.

Bleaktree | 2016-06-17

Prawdopodobnie dobra pomoc do matury.

Maya | 2015-02-26
Na półkach: Przeczytane, Do kupienia