Wszystkie wiersze

literatura polska
poezja
2020-10-07
literatura polska

Okładka książki Znowu pragnę ciemnej miłości Justyna Bargielska, Miłosz Biedrzycki, Julia Fiedorczuk, Roman Honet, Genowefa Jakubowska-Fijałkowska, Joanna Lech, Jakobe Mansztajn, Joanna Oparek, Maria Pawlikowska-Jasnorzewska, Marta Podgórnik, Jacek Podsiadło, Halina Poświatowska, Tadeusz Różewicz, Tomasz Różycki, Rafał Wojaczek, Agnieszka Wolny-Hamkało, Marcin Świetlicki, Anna Świrszczyńska
Ocena 5,7
Znowu pragnę c... Justyna Bargielska,...
Okładka książki Zawrót głowy. Antologia polskich wierszy filmowych Mateusz Andała, Marek K. E. Baczewski, Edward Balcerzan, Marcin Baran, Stanisław Barańczak, Kacper Bartczak, Miron Białoszewski, Miłosz Biedrzycki, Dominik Bielicki, Jacek Bierut, Zbigniew Bieńkowski, Wojciech Bonowicz, Piotr Bratkowski, Władysław Broniewski, Wojciech Brzoska, Jan Brzękowski, Andrzej Bursa, Tomasz Bąk, Maria Cyranowicz, Michał Czaja, Józef Czechowicz, Stanisław Czycz, Tytus Czyżewski, Cezary Domarus, Julia Fiedorczuk, Darek Foks, Rafał Gawin, Konstanty Ildefons Gałczyński, Zuzanna Ginczanka, Stanisław Grochowiak, Mariusz Grzebalski, Jacek Gutorow, Marcin Hamkało, Zbigniew Herbert, Jarosław Iwaszkiewicz, Genowefa Jakubowska-Fijałkowska, Kamila Janiak, Piotr Janicki, Jerzy Jankowski, Jerzy Jarniewicz, Bruno Jasieński, Mieczysław Jastrun, Radosław Jurczak, Adam Kaczanowski, Tymoteusz Karpowicz, Bożena Keff, Barbara Klicka, Bartosz Konstrat, Szczepan Kopyt, Jakub Kornhauser, Julian Kornhauser, Ryszard Krynicki, Jalu Kurek, Piotr Kępiński, Ewa Lipska, Zbigniew Machej, Piotr Macierzyński, Tomasz Majeran, Natalia Malek, Jakobe Mansztajn, Paweł Marcinkiewicz, Maciej Melecki, Stanisław Młodożeniec, Andrzej Niewiadomski, Klara Nowakowska, Bronka Nowicka, Grzegorz Olszański, Antoni Pawlak, Maria Pawlikowska-Jasnorzewska, Lech Piwowar, Tadeusz Pióro, Adam Pluszka, Marta Podgórnik, Jacek Podsiadło, Halina Poświatowska, Michał Pranke, Julian Przyboś, Tomasz Pułka, Maciej Robert, Robert Rybicki, Tadeusz Różewicz, Tomasz Różycki, Bartosz Sadulski, Marcin Sendecki, Jerzy Skolimowski, Rafał Skonieczny, Andrzej Sosnowski, Dariusz Sośnicki, Anatol Stern, Dariusz Suska, Wisława Szymborska, Szymon Słomczyński, Antoni Słonimski, Maciej Taranek, Julian Tuwim, Witold Wandurski, Aleksander Wat, Adam Ważyk, Adam Wiedemann, Kazimierz Wierzyński, Wojciech Wilczyk, Agnieszka Wolny-Hamkało, Wacław Wolski, Wiktor Woroszylski, Maciej Woźniak, Grzegorz Wróblewski, Bohdan Zadura, Urszula Zajączkowska, Filip Zawada, Krzysztof Śliwka, Marcin Świetlicki, Anna Świrszczyńska
Ocena 5,3
Zawrót głowy. ... Mateusz Andała, Mar...

Uwielbiam, polecam!

Uwielbiam twórczość Haliny Poświatowskiej, otwieranie tomiku na przypadkowej stronie i zaczytywanie się jej wierszami.

"jest cała ziemia samotności
i tylko jedna grudka twojego uśmiechu

jest całe morze samotności
twoja tkliwość ponad nim jak zagubiony ptak

jest całe niebo samotności
i tylko jeden w nim anioł
o skrzydłach tak nieważkich jak twe słowa"

Najwspanialsze liryki, do których wracam. Arcydzieła subtelności. Jaka szkoda, że Poetka żyła tak krótko. 😔

W mojej ocenie najcudowniejsza poetka świata :) Wiersze piękne, życiowe. Niesamowity tomik :)

Dzisiaj potrzebuję na chwilę się zatrzymać, odetchnąć głębiej i poczuć bardziej.. W takich momentach sięgam po wiersze mojej ukochanej poetki Haliny Poświatowskiej, która jak nikt inny potrafiła wygrywać przepiękne, liryczne melodie słowami.
Halina Poświatowska urodziła się w 1935r, jako 10-latka spędziła wraz z rodziną ponad tydzień w zimnej i wilgotnej piwnicy podczas...

Ktoś mi polecił tę panią i od tamtego dnia zbierałam się w sobie, by przeczytać ten zbiór. Nie żałuję. Halina Poświatowska jest niesamowita.

Świetny zbiór utworów tej Wybitnej Artystki. Polecam!!!

Uwielbiam! Jestem w ogóle nie obiektywna jeśli chodzi o Poświatowską bo kocham jej wiersze odkąd pamiętam.

Najbardziej kobieca poezja jaką znam

Ulubione! Warto mieć w swojej biblioteczce.

1 176
  • Poezja