List do nieznanego poety

Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie
poeta, przeklęty
poezja
Omnikoron

Podstawą do sporządzenia niniejszego wyboru były cztery tomy poezji Rafała Wojaczka, z których "Sezon" i "Inna Bajka" ukazały się za życia Autora, zaś "Którego nie było" i "Nie skończona krucjata", przygotowane do druku przez poetę, wyszły już po śmierci. W wyborze znajduje się też dziewięć utworów oznaczonych jako "Wiersze rozproszone" [Stanisław Sabro]

Enroth | 2010-08-18

Jeden z najlepszych poetów, który swoimi wierszami potrafi przemówić do młodego pokolenia. Większość najważniejszych i najlepszych wierszy znajduje się w zbiorze, brakuje być może kilku.

Daty zakończenia nie da się wpisać przy Wojaczku, w jego utworach za każdym razem znajduje się coś nowego.

Aleksandra | 2010-06-04

Rafale W., gdybyś żył, byłabym w stanie zakochać się w Twoich oczach. Zawsze lubiłam ten ślad obłąkania we wzroku...

Wolfgang | 2013-06-11

Klaudyn | 2011-12-29
Przeczytana: 2006 rok

Mistrzostwo poezji!

Gabrielle | 2013-05-27

Poezja Wojaczka jest cudowna, ale ten akurat wybór jego wierszy niezbyt do mnie przemawia. Myślę, że można natrafić na duże lepsze tomiki.

uvertobleu | 2014-10-20
Przeczytana: 20 października 2014

Szkoda, że Pan nie żyje chętnie poślubiła bym taką duszę.

| 2010-11-03
Przeczytana: 10 listopada 2010