List do nieznanego poety

Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie
poeta, przeklęty
poezja
Omnikoron

Podstawą do sporządzenia niniejszego wyboru były cztery tomy poezji Rafała Wojaczka, z których "Sezon" i "Inna Bajka" ukazały się za życia Autora, zaś "Którego nie było" i "Nie skończona krucjata", przygotowane do druku przez poetę, wyszły już po śmierci. W wyborze znajduje się też dziewięć utworów oznaczonych jako "Wiersze rozproszone" [Stanisław Sabro]

comboometga | 2019-03-17
Na półkach: Poezja, Przeczytane, Ulubione
Przeczytana: 03 marca 2019

Za Wojaczka planowałam się zabrać już od dobrych paru miesięcy. Gruby zbiór jego wierszy leżał na mojej półce, wypożyczony z biblioteki, aż musiałam go zwrócić, bo skończył się termin (po parokrotnym jego przedłużaniu). Kolejnym razem udało mi się znaleźć tylko tę pozycję, ale nie żałuję, ponieważ ogromnie cieszę się, iż mogłam zapoznać się z twórczością tego poety.
Choć od pierwszych stron mogło się wydawać, iż będzie poważnie i patetycznie, aż do znudzenia - nic bardziej mylnego. Wojaczek tak pięknie i barwnie (tak, barwnie) opisuje świat i własne emocje, jak i emocje innych ludzi, że chętnie bym się mu pokłoniła, gdyby żył i mogłabym go spotkać. Jestem naprawdę pełna podziwu, jak mocno to mnie dotknęło, choć sama nie doświadczyłam większości rzeczy, które są tam opisane i nigdy coś takiego do mnie nie przemawiało. Chylę czoła, Panie Wojaczku.

Enroth | 2010-08-18

Jeden z najlepszych poetów, który swoimi wierszami potrafi przemówić do młodego pokolenia. Większość najważniejszych i najlepszych wierszy znajduje się w zbiorze, brakuje być może kilku.

Daty zakończenia nie da się wpisać przy Wojaczku, w jego utworach za każdym razem znajduje się coś nowego.

Aleksandra | 2010-06-04

Rafale W., gdybyś żył, byłabym w stanie zakochać się w Twoich oczach. Zawsze lubiłam ten ślad obłąkania we wzroku...

Ali | 2013-06-11

Wojaczek mistrz.

uvertobleu | 2014-10-20
Przeczytana: 20 października 2014

Szkoda, że Pan nie żyje chętnie poślubiła bym taką duszę.

Klaudyn | 2011-12-29
Przeczytana: 2006 rok

Mistrzostwo poezji!

Gabrielle | 2013-05-27

Poezja Wojaczka jest cudowna, ale ten akurat wybór jego wierszy niezbyt do mnie przemawia. Myślę, że można natrafić na duże lepsze tomiki.

| 2010-11-03
Przeczytana: 10 listopada 2010