szati

źródło okładki: http://encyklopediafantastyki.pl/

Jale | 2015-04-26
Przeczytana: 26 kwietnia 2015

Kupa śmiechu. Paskudnie naiwna i chwilami niemożebnie propagandowa socjalistyczna młodzieżówka sf, w dzisiejszej dobie co najwyżej śmiesząca zadęciem wizji i reżimową gorliwością autorki.

Gdzieś na dnie oceanu niegodziwcy planują wyniszczenie całej ludzkości i przejęcie globu we własne władanie. Na drodze staje im jednak młodzieżowy aktyw zgromadzony w światłej organizacji "Sursum Corda", który z wielką odwagą i poświęceniem podejmuje walkę o pokojowy rozwój Zjednoczonych Republik Ziemskich. A wszystko zapewne skończy się szczęśliwie, bo po wygraniu batalii będzie można pokonanych niegodziwców wyleczyć z tyrańskich zapędów za pomocą specjalnych pastylek, które zniszczą tkwiące w ich umysłach neurony zbrodni.

Bohaterowie są z pochodzenia Polakami, Rosjanami, Niemcami (niemal na pewno z NRD) i Włochami, oceanu strzegą Międzynarodowe Ochotnicze Siły Bezpieczeństwa (MO i SB w jednym), na obradach i przemówieniach wszyscy z entuzjazmem wiwatują i biją brawo - ach, jaki piękny powinien...

Marek Nowowiejski | 2014-10-05

No cóż, jaka okładka,taka treść. Radosna, naiwna młodzieżowo-hurra-entuzjastycznie, wręcz w klasycznym enerdowskim, komunistycznym stylu napisana powieść. Absolutna strata czasu.

Witoldo | 2012-09-27

Patrz opinia o książce "Kreks". Trudno mi zdecydować, która z nich była większą porażką.

samurai | 2016-11-27
Przeczytana: 30 listopada 2016