Chromosom z Kalkuty

Wydawnictwo: Zysk i S-ka
The Calcutta Chromosome
83-7150-944-8
villemo47

Akcja powieści toczy się w bliskiej przyszłości w Nowym Jorku. Antar, podrzędny rangą programista i analityk danych, pracujący dla zbiurokratyzowanego koncernu, znajduje uszkodzony dokument tożsamości człowieka, którego niegdyś znał, a który przepadł bez śladu w Kalkucie. Antar rozpoczyna własne śledztwo i wpada na trop nieoficjalnej historii medycyny. Poznajemy dzieje zaginionego L. Muragana. Poruszony dziwnym zbiegiem okoliczności, które doprowadziły Ronalda Rossa do odkrycia, w jaki sposób ludzie zarażają się malarią, Murgan odnajduje dowody na istnienie spisku. Okazuje się, że tajna i potężna organizacja w ukryciu przeprowadza medyczne eksperymenty na ludziach, aby w konsekwencji zapanować nad światem.

Glaca | 2014-10-09
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 15 lipca 2014

Niestety nie było mi dane doczytać do końca. Poddałem się gdzieś za połową książki.

| 2012-02-07

Dobra książka dla kogoś cierpiącego na bezsenność :/

Paulina | 2016-08-10
Przeczytana: 12 sierpnia 2016