Finansiści

Free to trade
8372006873
literatura angielska
Edyta

Autor z zawodu jest finansistą, a jego książkę najpierw zapowiadano bardzo hucznie, następnie zaś - ukazała się właśnie w tym samym momencie, w którym w wyniku tajemniczych operacji bankowych zbankrutował jeden z najszacowniejszych banków brytyjskich - zgotowano jej iście królewskie przyjęcie w prasie. Powieść jest świetnym przykładem nowej odmiany powieści detektywistycznej - "thrillera finansowego". Gatunek ten rozwija się od niedawna wprawdzie, ale za to bardzo dynamicznie, znajdując przebogatą pożywkę tematyczną w świecie globalnych operacji finansowych, obfitujących w skandale i afery, ale i bez tego bardzo malowniczym. Bohater zgłębiwszy do dna otchłanie korupcji i zbrodni, staje się "dojrzały zawodowo" - gotów jest stanąć w szranki w tej potwornej rywalizacji, gotów sprzedać się temu, co da mu więcej zarobić!

źródło opisu: Wydawnictwo Muza, 2001

źródło okładki: zdjęcie autorskie

sinnerinc | 2015-02-09
Przeczytana: 06 lutego 2015

Moja pierwsza książka tego autora i jednocześnie mój pierwszy "thriller finansowy". I muszę przyznać, że całkiem wciągający!

Intryga rzeczywiście toczy się wokół pieniędzy, handlu akcjami itp. Oprócz tego pojawiają się wątki kryminalne, jednak nie są one podstawą dla powieści. I dobrze. Jako minus, mimo wszystko, zaliczyłbym to, że te wątki są napisane "bez polotu" - nie czuje się zagrożenia.

Osobiście książkę polecam, a jako że na mej półce stoi jeszcze "Makler" tego autora, to na pewno go też przeczytam.

siania | 2012-02-04
Przeczytana: 2011 rok