Żarłoczny przypływ

Okładka książki Żarłoczny przypływ
Amitav Ghosh Wydawnictwo: Noir sur Blanc Seria: Proza literatura piękna
literatura piękna
Proza
The Hungry Tide
Noir sur Blanc
2008-10-02
2008-10-02
Krzysztof Obłucki
Bengal literatura bengalska literatura indyjska

więcej Więcej

Jestem oczarowana ta ksiazka! Piekna opowiesc o odwiecznych prawach natury i ludziach wiodacych zycie, zgodne z rytmem przyplywow. Watek milosny dodaje smaku fabule, ale jest poprowadzony bardzo subtelnie i jakby zawieszony w tle. Pierwszy glos autor bezprzecznie oddal samej Krainie Przyplywow i to jest najwiekszy atut tej ksiazki.

Na półkach: , , , , , ,

Amitav Ghosh, (ur. w 1956 roku w Kalkucie) - hindusko-bengalski pisarz tworzący głównie powieści science-fiction. Laureat Nagrody im. Arthura C. Clarke'a w 1997 roku za powieść "Chromosom z Kalkuty". Inne powieści - "Szklany Pałac", (nominacja do nagrody Bookera) "Koło rozumu".

W pociągu z Kalkuty do Canning na archipelagu Sundarban w delcie Gangesu i Brahmaputry...

Sympatycznie się czytało, ale bez rewelacji

• Indie
  • Biblioteka
  • NOWE - literatura z różnych zakątków świata!
  • Poczekalnia - książki
  • 2020 (od 15 VI)