Upadek

Tłumaczenie: Bartłomiej Ulatowski
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Siódma Wieża". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Egmont Polska
The Fall
Nix, Siódma Wieża
kosmateczka

Inne wydania

Tal od urodzenia żył w ciemności. Nigdy nie opuścił swojego domu: tajemniczego zamku o siedmiu wieżach. Jeszcze nie dostrzega groźby, wiszącej nad jego rodziną i całym światem. W obliczu zagrożenia Tal musi wspiąć się na Czerwoną Wieżę i ukraść helioryt. Dociera do szczytu... ... i spada, trafiając do dziwnego świata wojowników, lodowych statków i magii. Tam trafia na wroga, który ratuje mu...

Dociera do szczytu...
... i spada, trafiając do dziwnego świata wojowników, lodowych statków i magii. Tam trafia na wroga, który ratuje mu życie, a co więcej, posiada klucz do jego przyszłości.

polkat | 2016-07-06
Przeczytana: 06 lipca 2016

Tal, chłopiec mieszkający w Zamku z młodszym bratem i siostrą oraz chorą matką, dowiaduje się, że jego ojciec zaginął i prawdopodobnie zmarł na wyprawie zleconej przez Cesarzową. Niby początek historii ograny, ale problem polega na tym, że ojciec zabrał ze sobą jedyny helior, kamień dający światło i ciepło, pozwalający wejść w magiczną krainę o nazwie Aenir. Bez tego kamienia Tal nie będzie mógł udać się do Aeniru, aby złapać swojego mrokostwora, stać się mężczyzną i wesprzeć coraz uboższą rodzinę.

Doskonale zdaję sobie sprawę, że jest to cykl przeznaczony dla czytelników co najmniej 13 lat młodszych ode mnie. Jestem na to zwyczajnie za stara. Jednak czytając książki pana Nixa jakoś wcale tego nie czułam. Czytałam z wypiekami na twarzy tą bardzo krótką książkę i cieszyłam się, że mam w zapasie kolejną.

Garth Nix pisze w taki sposób, że czyta się z wielką przyjemnością. Wyjaśnia na bieżąco zasady rządzące światem, a świat jest przedstawiony bardzo realnie, choć nie przypomina...

michnar3 | 2013-03-31
Na półkach: 2013, Przeczytane, 8-9, Fantastyka
Przeczytana: 30 marca 2013

Dobra książka, podobała mi się, 8 za fabułę, ale 9 za oryginalność. '
W książce spotkałem się z pomysłami, których jeszcze w fantastyce nie widziałem takie jak helioryty, promienie, mrokostwory, selskinym i w ogóle ten dziwny, ale pociągający świat.

Tibora | 2016-09-19
Przeczytana: 07 września 2016

Seria zdecydowanie trudniejsza w odbiorze od "Kluczy do Królestwa", ale nadal godna uwagi. Nix zdecydowanie potrafi zawrzeć coś wyjątkowego w swoich książkach.
Uwaga dla dorosłych czytelników - podczas oceny pamiętajcie do jakiego odbiorcy oryginalnego seria jest przeznaczona (10-14 lat)
Polecam wszystkim fanom Gartha Nixa (lub nad ambitnym 10-latkom :D)

Maciej Ingielewicz | 2016-07-30
manna | 2016-01-20