Spadająca kobieta

The Falling Woman
83-7150-530-2
fantastyka, realia,
dona

Wśród ruin starożytnego miasta w dżunglach Jukatanu, archeolog Elizabeth Butler natyka się na widmo martwej od stuleci kapłanki i nieoczekiwanie wkracza w mroczny świat krwawych obrzędów i magii Majów. Subtelna i przemyślana powieść jednej z najciekawszych pisarek SF&F - jej precyzyjna narracja, a także niuanse konstrukcji i tematu sprawiają, że książka ta należy do najwartościowszych pozycji współczesnej fantasy. Horror umiejętnie połączony z realizmem znakomicie oddaje atmosferę i ducha wykopalisk archeologicznych, osadzając je w egzotycznych realiach Jukatanu.

Krist43 | 2011-02-02
Na półkach: Przeczytane, Zamienię, Posiadam
Przeczytana: 01 stycznia 2011

Książka dość ciekawa, ale trzeba dość uważnie śledzić bo pisana jakby z spojrzenia właściwie dwóch kobiet matki i córki i nie tylko . Bardzo dobrze przedstawiona jest zagmatwana historia życiowa tych dwóch kobiet na tle prowadzonych wykopalisk w rejonie Jukatanu . Polecam

Bosy_Antek | 2013-11-13

Gdy czytam horror, za każdym razem wpadam w pułapkę. Za każdym razem. No cóż ja na to poradzę, że ostatni raz bałem się powieści grozy, gdy w podstawówce przerabiałem jakąś powieść Jamesa Herberta, a potem żaden "mistrz" nie sprawił, że poczułem dreszcze na plecach. Żaden King, Barker, Masterton, Smith (ten od krabów-gigantów), żaden.

Być może to moja prywatna skaza. Czytając, nie widzę obrazów - widzę SŁOWA, które owe obrazy nazywają. Dopiero krańcowym wysiłkiem wyobraźni jestem w stanie zamiast słowa "wampir", wampira "zobaczyć." Takie upośledzenie skłania mnie do szukania w horrorach tylko czystej brudnej przyjemności obcowania z krwią, flakami, malowniczymi opisami kolejnych zbrodni lub z nieludzką florą i fauną.

Nic więcej, a przynajmniej niewiele więcej.

Niespecjalnie bałem się też czytając powieść Pat Murphy pt. "Spadająca kobieta." Książkę tę nagrodzono Nebulą w 1985 roku, z okładki dowiedziałem się, że całość miesza elementy horroru z mocną fantastyką, przedstawia...

185parsecs | 2015-07-06

Co ta książka miała na celu? O czym była? Nie wiadomo. Fantastyka, horror? Pff... Powtarzanie w kółko tego samego.

Kaś | 2015-08-28
Dama_z_mikroskopem | 2015-04-27