Wyzwolenie Ziemi

- Kustosz

źródło okładki: Skan własny

Serenity | 2016-05-12
Przeczytana: 11 maja 2016

Jak to ze zbiorami opowiadań bywa, tak i tu nie wszystkie są na jednakowym poziomie. W tym zbiorku są takie, które czyta się z przyjemnością, zaskakują i bawią. Ale jest i takie jak FLIRGELFLIP, dla mnie zdecydowanie niestrawne, przeładowane słowotwórstwem i po prostu niezrozumiałe. No bo jak można nie zmęczyć się przy zdaniach typu: " Gurkheyser ogłosił, że nie może to być dolik, ponieważ brak mu formy flirgowej. Nie może być także spindfar z powodu minutowych ilości flirgu. Dlatego jest to świadomie stworzony paradoks i wobec tego należy go sklasyfikować jako punforga. Ale punforg z definicji nie mógł istnieć w Thumtse"... Gdyby nie to jedno opowiadanie, oceniłabym zbiór wyżej.

MałySuseł | 2016-12-17

Klasyka amerykańskiego science fiction, mistrzostwo pióra i niebywały humor. To wszystko mieści się w tym jednym niepozornym zbiorze.

Na Williama Tenna natrafiłem w jednym z tomów Rakietowych Szlaków (bodajże opowiadanie Faust) i od razu namierzyłem na allegro archiwalne już 5 tomików jego opowiadań wydanych w Polsce w latach 90.

Przyjemna lektura, w której mimo dużej dawki humoru znajdzie się także miejsce na odrobinę refleksji.

Gryzek112 | 2013-11-29
Przeczytana: 30 sierpnia 2011

Nie podoba mi się ta książka i tyle. Nie polecam.

asikaw | 2017-05-07
Tombot | 2017-05-03