Haftowane gałgany

Wydawnictwo: Baobab
978-83-89642-43-3
Raincloud

Opowieść aktorki - Krystyny Sienkiewicz - o jej pasjach: ludziach i własnym miejscu na ziemi, które ozdabia haftami wierszy autorstwa Agnieszki Osieckiej. Jest tu dużo wspomnień, melancholii radości dnia powszedniego. Proste powieści z życia aktorki łączą się e swojską fikcją literacką i okraszone ą barwnymi ilustracjami. Wiele jest u słów-kluczy: szafa, dom, matka, ciocia, odróż.

asiula1000 | 2016-08-01
Przeczytana: 31 lipca 2016

Wpadłam na chwilę do młyna posłuchać anegdot, przy popołudniowym kubku herbaty, bo ja naprawdę nie czytałam tej książki.
Jest to krótka autobiografia, w której pełno makatek, aplikacji i haftów. Bardzo mi się te prace podobały. Kwiaty,
zwierzęta, ludzie. W większości widzę optymizm.
Ślubny portret państwa Gałganków - uroczy.
Niewątpliwie autorka ma poczucie humoru, dar opowiadania i do tego jeszcze wspaniały dystans do siebie.
Kocha zwierzęta, przygarnia i leczy chore, a one zostają w domu wierne lub wyruszają w świat, niespokojne duchy.
Opowieść zilustrowana jest zdjęciami wspomnianych rękodzieł i poezją Agnieszki Osieckiej.
Jest odrobinę o miłości, dziecku. Dopełnia autobiografię kącik retro-wróżb.
Przez tę książkę poznałam autorkę (nieco) jako człowieka. Nie sądziłam, że dzieciństwo Krystyny Sienkiewicz było takie trudne.
(W kolejnej książce, która wpada mi w ręce, znów swoją obecność zaznacza - dobrze, że na krótko - wojna.)
Ale to książka, którą czyta się przyjemnie, po...

Persefona | 2011-05-02

Dla wszystkich miłośników wspomnień z życia, kolejna przyjemna pozycja do przeczytania.

mariola | 2016-09-30
PIOTR | 2015-09-09