Gwiazdy w ogrodzie

Cykl: Inna pamięć (tom 1)
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka, Prószyński i S-ka
powieść
Raincloud

Do starej willi na warszawskim Żoliborzu, zamieszkanej przez rodzinę z pięcioletnią dziewczynką, wprowadza się nowy lokator. Wszystko wydaje mu się zwyczajne i naturalne jak w każdej rodzinie. Ale to tylko pozory – naprawdę nic tu nie jest takie, na jakie wygląda. Jeśli życie ci dokuczyło i świat wydaje się wrogi, a ludzie źli, jeśli straciłeś wiarę w przyjaźń lub doskwiera ci samotność –...

Jeśli życie ci dokuczyło i świat wydaje się wrogi, a ludzie źli, jeśli straciłeś wiarę w przyjaźń lub doskwiera ci samotność – przeczytaj tę książkę. A jeśli wszystko w życiu ci się udało, jesteś optymistą, masz przyjaciół i udaną rodzinę – tym bardziej przeczytaj tę książkę. Jest dobra na wszystko.

Joanna Lustyk. Z zawodu jest prawnikiem. Przez wiele lat pracowała jako radca prawny. Obecnie mieszka w Stanach Zjednoczonych. Lubi koty i podróże.

źródło opisu: [Prószyński i S-ka, 2007]

jossie | 2014-04-06
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 06 kwietnia 2014

Takie sobie czytadełko, o facecie - pantofelku, który nie potrafi przeciwstawić się płci przeciwnej nawet tej 5-6letniej.
I przez te panie ciągle wpada w kłopoty.
Bardzo fajna kreacja dziecka - Fuksji, która często i jako jedyna mnie rozbawiała. Irytująca postać głównego bohatera - rycerza na białym koniu, który mimo, że sam nie potrafi sobie poradzić w życiu, chce wszystkim innym pomóc.

Przeczytana: 02 kwietnia 2013

Bardzo fajna historia artysty - malarza, którego życie ulega całkowitej przemianie pod wpływem pięcioletniej dziewczynki. Dzieci mają tą szczególną "moc", która zmusza nas do zastanowienia się nad naszym życiem i do podjęcia działań, o których wcześniej nawet nie myśleliśmy.
Ile jesteśmy w stanie zmienić w naszym życiu dla dobra tak małej, choć bardzo wyrafinowanej i złośliwej istotki? Czy swoim "wrednym" zachowaniem zmiękczy nasze serca, czy wprost przeciwnie?
Polecam

Adolfina | 2014-01-13
Przeczytana: 12 stycznia 2014

Najgorsze co może mi się przytrafić, to to, że nie polubię głównego bohatera powieści. A Sabiny nie polubiłam.
Denerwująca, chaotyczna, egoistyczna...
Za to zapałałam sympatią do NIEGO. No właśnie - czy w tej książce chociaż raz pada imię głównego bohatera??? Czy może ja coś przespałam?
Taka ciepła klucha, trochę taka ciamajda. Ale coś tam w sobie ma.
No i Fuksja! Perełka.
I gdyby nie to dziecko i te dialogi i przemyślenia Maksa (jego imię odkryłam dopiero czytając "Inną pamięć"), pewnie rzuciłabym w kąt książkę.
Wątek Sabiny irytował mnie, jednakże ciekawość zwyciężyła.
A że mój stan umysłu nie pozwala mi obecnie przeczytać nic na czym musiałabym się skupiać, niechże będzie i to.
Na bezrybiu i rak ryba...

"(...)W piwnicach domu po korytarzach uganiały się spasione szczury, nie przejmujące się zupełnie moją obecnością. Widocznie uważały mnie za jednego z członków tej podziemnej społeczności. Zacząłem nawet podejrzewać, że pozostawiane przez nie resztki jedzenia są przeznaczone...

Gośka | 2012-04-11
Przeczytana: 11 kwietnia 2012

Sympatyczna lektura na jeden wieczór. Bohaterem tej książki jest artysta malarz,który po nieudanym związku wynajmuje poddasze w pewnym domku. Tam poznaje Fuksję-pięcioletnią małą spryciulę,która od samego początku uprzykrza mu życie.Następuje seria zabawnych zdarzeń, dzięki którym nasz bohater zostaje uznany za wandala,pedofila a nawet mordercę. Jednak pomimo tego jakimś dziwnym trafem ciągnie ich ku sobie i w rezultacie mężczyzna postanawia zaopiekować się dziewczynką.
Książka jest pełna zabawnych dialogów i sytuacji,lecz także ukazuje samotność małej dziewczynki i poszukiwanie szczęścia dużego mężczyzny.

gorzka | 2011-07-27

Wydawało mi się, że "Gwiazdy w ogrodzie" to kolejny, typowy, babski wyciskacz łez, ale się mile rozczarowałam. Książka jest utrzymana w lekkim tonie, choć dzieją się tam rzeczy dużo więcej niż błahe. Fabuła mnie nie nudziła i nie trzeba było zmuszać się do skończenia książki. Nie zauważyłam również rażących wpadek językowych, wszystko jest całkiem dobrze napisane. "Gwiazdy w ogrodzie" czytałam z przyjemnością, jest to lektura dobra w swoim gatunku.

Grażyna | 2012-01-28
Przeczytana: 2011 rok

Książka ,którą się bardzo dobrze czyta. Często też powoduje uśmiech na twarzy,mimo tego ,że porusza tematy nie zawsze lekkie ....

bgrzeniewska | 2014-09-16
Przeczytana: 16 września 2014

Rewelacyjna opowieść o małej, zdolnej dziewuszce, przebiegłej, wygadanej i bystrej. Czyta się szybko, łatwo i przyjemnie. Co prawda koniec niby happy ale taki niedokończony... Polecam :)

Mika | 2013-08-11
Przeczytana: 10 sierpnia 2013

Będąc na 70. stronie miałam ochotę odłożyć książkę, bo zupełnie mnie nie zainteresowała. Dobrze, że tego nie zrobiłam, bo już kilka stron dalej książka zaczęła przekonywać do siebie. Wiele zabawnych sytuacji, ciekawy główny bohater malarz i oczywiście mała dziewczynka o specyficznym charakterze. Bardzo polecam tę książkę :)

FizzyGirl | 2013-10-25
Przeczytana: październik 2013

Fajna książka do odejscie od rzeczywistości i zagłębienie sie w życie pewnej grupy osób, która ma duzo ciekawych przygód. Dobra dawka humoru - polecam na jesienny wieczór!

Magdalena | 2012-10-01
Przeczytana: 15 sierpnia 2012

Taka sobie książka, na jeden wieczór. Nic wartego do zapamiętania. Napisana jest bardzo dziwnym językiem, a główny bohater nie wzbudza mojej sympatii.