Pistolet z pozytywką

Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Gun With Occasional Music
Pistolet, pozytywka
dona

Kiedy lekarz, który zlecił śledzić swoją żonę, zostaje zamordowany, Conrad Metcalf staje w krzyżowym ogniu między chłopcami z Urzędu Inkwizytora a gangsterami działającymi z zaplecza klubu Fickle Mouse. Ale to nie koniec utrapień w życiu detektywa, bo jego nałóg cały czas mocno trzyma go w swoich szponach, w poczekalni siedzi królik, a na domiar złego śledzi go kangur chętny do pociągnięcia za spust (być może terapia ewolucyjna nie jest najlepszym pomysłem). Wyjątkowe połączenie science fiction z opowieściami detektywistycznymi.

uhuhu | 2016-11-20
Przeczytana: 19 listopada 2016

Porównań do Chandlera uniknąć nie sposób, bo w takim klimacie jest absolutnie wszystko oprócz futurystycznej otoczki. Wizja przyszłości dość płytko potraktowana (w każdym razie daleko od mojego ulubionego "Amnesia Moon"), ale wynagrodziła mi to ogromna porcja cynizmu głównego bohatera i związana z nim masa pięknych porównań i metafor. Dobrze się bawiłem, to i polecam.

Michał Kulik | 2013-07-21
Przeczytana: 21 lipca 2013

Bardzo dziwna książka. Pierwsza część nie wciąga zbyt mocno, świat przedstawiony jest, hmm... "porąbany" - to chyba lepsze określenie, niż surrealistyczny, w tym wypadku - elementy science fiction są naprawdę mocno przesadzone. Książki detektywistyczne jakoś specjalnie mnie nie pociągają, ale zakończenie było całkiem sympatyczne, dlatego trochę podwyższyłem ocenę - książka jest dobra, ale nie poleciłbym.

SylaSP | 2016-02-26
reptar | 2016-02-13