Antypapież

Tłumaczenie: Jacek Spólny
Cykl: Trylogia Brentford (tom 1)
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
The Antipope
837150540X
fantastyka
Antares

Rzec by można. że wszystko zaczęło się z chwilą. gdy czerwonooki włóczęga o brudnych jak święta ziemia paluchach zezłościł półetatowego barmana Neville`a albo gdy żona Archroya zamieniła wiernego Morrisa Minora na pięć czarodziejskich ziarenek fasoli. kiedy małżonek był w fabryce gumy. A może wszystko zaczęło się na przykład 450 lat temu. gdy Ziemię zaludniał lud Borgia. Pooley i Omally. gwiazdorzy Skrzydlatego Łabędzia. nie chcą mieć z tym nic wspólnego. zwłaszcza że czeka na nich kufel piwa. Papież Aleksander VI. ostatni z rodu. żywi jednak inne zamiary...

źródło opisu: okładka

Zyrg | 2012-06-29

Do małego brytyjskiego miasteczka przybywa włóczęga w zniszczonych butach. I nie było by nic w tym dziwnego gdyby włóczęga nie nazywał się Borgia i nie posiadał nieco mrocznych kontaktów i pewnego planu dotyczącego mieszkańców miasteczka. Co maja począć osuszający kolejne pinty piwa i myślący m.in. jak zaistnieć w gazecie pokonując kanał La Manche bywalcy Skrzydlatego Łabędzia? Stawić czoła złu!

Świetna książka dla wielbicieli angielskiego humoru i to raczej spod znaku Monty Pythona niż Jasia Fasoli. Pozostałym raczej się nie spodoba.

Dzieckokwiatu | 2013-05-14
Przeczytana: 10 maja 2013

"Antypapież" to trzecia książka Rankina, jaką przeczytałam. Widać ciągłość stylu, historii, konsekwencję dorobku autora. Tyle, że czasem chciało by się dalej delektować jego stylem, ale może poznać trochę inną historię. Podczas lektury się znudziłam, całość dzięki opisowi z tyłu po prostu przewidywalna, dla każdego kto już jakąś książkę Rankina przeczytał.

Beata | 2017-04-09
Na półkach: Przeczytane, Pożyczone, 2017
Przeczytana: 08 kwietnia 2017

Historia trochę przewidywalna, ale nie szukałam tu niczego odkrywczego, tylko możliwości do pośmiania się, a tych było sporo. Doskonały humor, przywołujący na myśl Monty Pythona. Idealna lektura na odstresowanie.

Magnis | 2016-04-28
kampampam | 2016-04-16