Zapach ciemności

Tłumaczenie: Katarzyna Gerasimiuk
Cykl: Wybrańcy ciemności (tom 1)
Wydawnictwo: Lucky
Scent of Darkness
totfla

Tysiąc lat temu wojownik przemierzający rosyjskie stepy ubił interes z diabłem. W zamian za zdolność do przemiany w dzikie zwierzę Konstantine zaprzedał mu duszę swoją oraz swych potomków... Ann Smith jest zakochana w swoim przebojowym szefie, Jashy Wilderze. Niestety, śmiały plan uwiedzenia go komplikuje się, kiedy [...] mężczyzna, którego kocha, na jej oczach przemienia się w wilka. Ann...

Ann Smith jest zakochana w swoim przebojowym szefie, Jashy Wilderze. Niestety, śmiały plan uwiedzenia go komplikuje się, kiedy [...] mężczyzna, którego kocha, na jej oczach przemienia się w wilka. Ann szybko odkrywa, że nie ucieknie przed swoim przeznaczeniem. Jasha jest potomkiem Konstantine'a, a ona kobietą wybraną, by złamać klątwę, która ciąży na jego rodzie...

źródło opisu: [Lucky, 2008]

książek: 1991
kryptonite | 2013-12-27
Przeczytana: 27 grudnia 2013

Pomysł bardzo ciekawy - wątek romansowy połączony z magią, konkretnie zamianą w zwierzęta, bardzo mnie zaintrygował. Jednak po ciekawym:-) początku nastąpiły dłużące się i mało porywające rozdziały. Pełno niedomówień, tajemnic i mało wiarygodne, moim skromnym zdaniem, uczucie obniżyło ostatecznie moją ogólną ocenę 'Zapachu ciemności'.
Jako książka na relaks i oderwanie się od rzeczywistości jest wręcz idealna, ale po jej lekturze nie mogę pozbyć się wrażenia, że czegoś w niej brakuje. Przemyślę bardzo mocno, czy wezmę do ręki kolejną część.

Aniutka90 | 2014-03-29
Przeczytana: 29 marca 2014

Bardzo fajna książka, pełna zwrotów akcji, tajemnic, pasji i namiętności. Czyta się ją bardzo szybko i przyjemnie. Po skończeniu ma się ochotę od razu na 2 część.
Polecam fanom paranormal romance!

mania_kch | 2014-05-21
Na półkach: 2014, Przeczytane

Ciekawie przedstawiona historia, fajnie wykreowani główni bohaterzy sprawiają, że książkę czyta się z przyjemnością. Choć nie ma w niej niczego odkrywczego, bo element walki dobra ze złem i rodzącej się przy okazji miłości występuje od wieków to jednak umiejętne i wciągające opisanie tego sprawia,że czytelnik nie odczuwa znużenia tematem.

asia20100 | 2014-11-13
Przeczytana: 12 listopada 2014

Mam do tej książki mieszane uczucia. Bo z jednej strony historia bardzo mi się spodobała i wciągnęła, polubiłam bohaterów i przyjemnie czytało mi się ich losy, ale z drugiej strony czegoś mi w tej książce brakowało. Uczucie między bohaterami wydawało mi się mało realne, autorka w kiepski sposób opisała początki tego związku (miałam wrażenie, że było bumm i już jest związek i uczucie- normalnie jak trzaśnięcie piorunem!…;).
Muszę jednak podkreślić, że jestem pod wrażeniem całej fabuły którą stworzyła autorka- jest bardzo oryginalna i niepowtarzalna :)
A i jeszcze jedno… okładka tej książki jest masakryczna!! Dobrze, że przy wyborze książek nie sugeruje się okładką bo zapewne nie przeczytałabym tej niezwykłej książki ;)
Kolejne tomy przeczytam z wielką chęcią :)
Polecam!

Ziraelka | 2013-02-08

Książka ZAPACH CIEMNOŚCI to pierwszy tom najnowszej serii zatytułowanej Wybrańcy ciemności, autorstwa Christiny Dodd, amerykańskiej pisarki, uznanej autorki romansów.
Seria poświęcona jest historii członków rodziny Wilderów, potomków rosyjskiego klanu Varinskich. Na bohaterach ciąży klątwa sprzed tysiąca lat, kiedy to protoplasta rodu, Konstantine, okrutny rosyjski wojownik, zawarł pakt z diabłem, na mocy którego zyskał nadludzką moc i nadnaturalne zdolności. Stał się niezwyciężonym wojownikiem, ale utracił na zawsze włąsną duszę i skazał na potępienie wszystkich swoich potomków, którzy tak jak on odznaczali się niezwykłą siłą i żywotnością, ale również gwałtownością i okrucieństwem.
Tysiąc lat później członkowie rodziny Varinskich, pod zmienionym nazwiskiem Wilder, żyją we współczesnych Stanach Zjednoczonych... i wydają się zaskakująco normalną rodziną, zupełnie niepodobną do demonicznych przodków. Od pierwszej chwili zachwyciła mnie ta oryginalna amerykańska słowiańskość...

Marlenka | 2013-02-14
Na półkach: Przeczytane, E-booki

Nie czytałam wiele ksiażek o zmiennoksztaltnych, ale tą mogę uznać za dość dobrą.
Książka ma ciekawy wątek zaprzedania sie złu, potraktowany trochę w "staroświecki" sposób, co bardzo mi odpowiada. Napisana jest lekko, to typowa rozrywka na długie wieczory, mimo wszystko czyta sie szybko i człowiek po kilku stronach sie wciąga. Fabuła dość prosta, ale sprawnie poprowadzona, nie ma dziur ani luk. Postacie dość dobrze pokazane, co nie zmienia faktu, że Ann (bohaterka tego tomu) okropnie mnie drażniła, a jej zachowanie doprowadzało do zgrzytania zębami.
Ogólnie ksiażkę uważam, za dobrą i napewno doczytam kolejne tomy, niekoniecznie już, ale w niedalekiej przyszłosci.
Polecam.

Clarissa21 | 2014-03-13

Jakież było moje zdziwienie gdy zobaczyła okładkę tej niesamowitej książki! O wielka Pani Kronik ten kto ja tworzył wogulskie nie znał treści! Książka opowiada o niezwykle przystojnym i niebezpiecznym, zmiennokształtnym, który przez klątwę rzuconą na swoja rodzinę jest skazany na poszukiwanie jedynej kobiety na świecie która jest w stanie go wybawić! Zajebiaszcza opowieść dla fanów paranormalbooks, w ciąga na maksa - ostrzegam!!! POLECAM!!!!!

alamuhan | 2010-09-19

Niesamowita książka. Szkoda, że tak długo musiałam czekać na część drugą.. Zaczytywałam się w niej nocami (dzięki biblioteko miejska!!). Ponownie magia ale inna - zmiennokształtna. A wymieszanie się krwi - wow tego jeszcze w żadnej książce czytałam. Coś tak innego, odmiennego.. Mocna książka i wartka akcja :)

iza161 | 2013-11-27
Przeczytana: 27 listopada 2013

Bardzo mi sie spodobala, erotyk z akcja, romansem, paranormalnymi watkami i jakas historia, ktora ma swoj koniec i poczatek. Super biore sie za kolejna

vampires_love | 2013-02-06

Zboczona, ale przyjemna w czytaniu:D