Mroczny Książę

Wydawnictwo: Amber
Dark Prince
Mroczny, książę,
Sela9030

Raven, młoda Amerykanka o parapsychicznych zdolnościach, ucieka na koniec świata - przed niechęcią i uprzedzeniami. W mrocznych Karpatach spotyka Mikhaila, księcia Karpatian - ginącej pradawnej rasy. Tylko Raven może ocalić go przed nim samym i rozświetlić noc spowijającą jego duszę. Tylko Mikhail może uleczyć jej rany i obdarzyć wieczną miłością. Łączy ich wyrok przeznaczenia i potęga uczucia. Lecz przeciwko sobie mają tych, w których budzą lęk i nienawiść. Którzy nie spoczną, póki Karpatianie nie znikną ze świata śmiertelników...

Najnowsza książka Christine Feehan STREET GAME na liście bestsellerów

Lenalee | 2010-06-22
Na półkach: Shitlist, Przeczytane
Przeczytana: 22 czerwca 2010

Ostatnio mam takiego pecha, że trafiam na naprawdę nieciekawe książki. Myślałam, że ta książka jakoś mnie wciągnie i sprawi, że mile spędzę czas. Cóż, niestety myliłam się. Ta książka jest tak przesiąknięta romansem, miłością, słodzeniem (szczeniaczkami) i seksem, że aż mi się niedobrze robi. Nie dość, że co kilka kartek jest opis seksu, a praktycznie na każdej czułe słówka głównych bohaterów, przez co miałam ochotę cisnąć książką o ścianę, to jeszcze nie dzieje się w niej nic ciekawego. Całe 358 stron czystej nudy. Akcja nijaka, teoretycznie w ogóle jej nie było. Fabuła moim zdaniem nie trzyma się kupy i też jest taka... dziwna. W ogóle mi się nie podobała. Ten cały pomysł z Karpatianami jakby rodem ściągnięty z innych książek. Ratuje to tylko fakt, że Mroczny książę jest z 1999 roku. Ale naprawdę nieciekawie czyta się to, co jest teraz w większości książek, które wychodzą na rynek.

Bohaterowie są strasznie mdli. Jedni albo absolutnie przesłodcy albo znowu straasznie mroczni, czy...

lkkolo | 2013-10-08
Przeczytana: 08 października 2013

Czytając miałam niedosyt akcji, opisów miejsc i osób oraz romantyzmu, a przesyt opisów scen erotycznych. Pewnie sięgnę po następne tomy serii z nadzieją na ciekawszą akcję oraz dłuższe i bardziej złożone podboje miłosne głównych bohaterów, którzy może nie wskoczą od razu do łóżka, ale wciągną najpierw czytelnika w wir romantyzmu.

AngelFire | 2015-06-06
Przeczytana: 14 marca 2014

Kolejna książka o nieśmiertelnych,pijących krew.Tym razem istnieje podział na Karpatian i wampiry.Wampiry są karpatianami,którzy nie znaleźli życiowej partnerki.Michaił jest najstarszy ze wszystkich.Ma władzę,moc ale jednak czegoś mu brakuje- partnerki.Wszystko się zmienia gdy podczas użalania się nad swoją egzystencją odzywa się do niego kobieta.Zaintrygowany jej darem porozumiewania się myślami składa jej wizytę.Nagle zaczyna widzieć kolory,odczuwać emocje.SZOK.karpatianie gdy skończą 200 lat przestają to odczuwać.Michaił już wie,że znalazł tę jedyną.Raven jest człowiekiem.Nie jest łatwo mu ją przekonać do trybu życia jaki prowadzi.Nie podoba jej się picie krwi.On mimo jej oporu próbuje ją przekonać do tego kim jest a przy okazji łączy ich rytuałem.Wszystko było by piękne gdyby nie ludzie,którzy myślą,że rasa Michaiła to wampiry.Zabijają Noelle,jego siostrę.Później ranią przywódcę.Najgorsze okazuje się rana zadana Raven prawie śmiertelna.Jedyna szansa na przetrwanie to przemiana...

adela | 2011-01-18

krótki rys fabuły: seksowna Raven (opis jej seksowności)-> seksowny Michaił (opis jego seksowności) -> seks -> rozmowa prowadząca do seksu -> seks (ze szczegółowymi, wręcz anatomicznymi opisami czynności) -> seks (czemu nie dwa razy?) -> coś się paliło, chyba czyjś dom -> seks, a jakże inaczej -> no i na koniec znów seks.

żałosna książka, na początku pomysł był niezły, ale nie rozumiem celu (specjalnie liczyłam!) szczegółowych opisów aktów płciowych czasami mnogich w trakcie jednej nocy, których było około 10 na ledwo ponad 300stron książki. nic sobą nie wniosła poza może nowymi pozycjami z kamasutry... co swoją drogą nawet nie podciąga się pod romans fantastyczny, ale chyba już raczej na lekturę dla impotentów.
zdecydowane i głośne NIE!

ardnaskela | 2015-01-11

Jedna z pierwszych historii tego typu które się pojawiły na runku. Myślę że ta początkowa oryginalność wątku spowodowała przynajmniej częściowo jej wielki sukces. Autorka napisała około 20 pozycji w serii o Carpathians, czyli żyjącej odmianie wampirów mieszkających w rumuńskich Karpatach, ale mnie najbardziej podobała się pierwsza, może jeszcze druga i trzecia.

młoda_pisarka | 2014-08-01
Przeczytana: 01 sierpnia 2014

PIERWSZY TOM MROCZNEJ SERII...

Raven, śmiertelniczka diametralnie różniąca się od innych ludzi, ucieka w Karpaty. To właśnie tutaj dzięki swoim talentom nawiązuje mentalny kontakt z Michaiłem, nieśmeirtelnym przywódcą rasy Karpatian. Kiedy Michaił zaczyna sądzić, że zniknął dla niego jakikolwiek ratunek w swoich myślach zaczyna słyszeć głos młodej Raven. Stopniowo zaczyna do niego docierać, że ta kobieta może stanowić dla niego szansę na nowe i lepsze życie.

Ktoś jednak usilnie stara się stanąć między Michaiłem i Raven, a także zniszczyć całą rasę Karpatian, co nie wymaga wiele wysiłku biorąc pod uwagę, że ich gatunek wymiera. To właśnie Raven stanowi przyszłość starej rasy.

Pani Feehan stworzyła nieco naiwną, przesyconą erotyką historię o wampirach. Mimo wszystko książka jest dość ciekawa, akcja szybko się toczy. Lekka i przyjemna, chociaż nie dla bardziej wymagających czytelników. Książka jest całkowicie wypruta z emocji co stanowi jej wyraźny minus.

Czy warto ją przeczytać?...

zabielka | 2014-10-23
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 21 października 2014

Nie. Nie jest to książka z tych porywających, ciekawych i kipiących seksem książek,,, Jest wampir, władczy przywódca, -kobieta z parapsychicznymi zdolnościami, seks, jakaś (choć bardzo słaba) akcja,,, Jednak nic ciekawego, nic interesującego. czy zabiorę się za kolejne tomy? -Szczerze powiedziawszy nie wiem. na pewno muszę odpocząć.

Rosemarie | 2012-05-27
Przeczytana: 27 maja 2012

Pierwsza reakcja: wtf?

Autorka: zboczona erotomanka, która zapewne nie ma wrażeń we własnym życiu i musi pisać takie książki.
Michaił: niewyżyty erotoman, skończony cham i egoista.
Raven: naiwna, głupia i pusta, również erotomanka, nędzna podróba Belli ze Zmierzchu, która biegnie za facetem, bo dobrze wygląda.

Krótki opis fabuły:
1. Michaił słyszy jakąś dziewczynę w swoich myślach, idzie do niej, myśli jaka jest seksowna i najchętniej od razu by z nią poszedł do łóżka.
2. Raven widzi Michaiła, myśli jaki jest seksowny i biedny, trzeba mu pomóc odzyskać emocje i radość życia.
3. Dziki seks.
4. Rozmowa prowadząca do seksu.
5. Normalny seks.
6. Bardzo dziki seks.
7. Raven zostaje zraniona przez niewyżytego i zboczonego znajomego.
8. Seks.
9. Dom się pali.
10. Seks.
11. Porwany pastor.
12. Znów seks.

Nie czytałam w życiu tak okropnej książki. Zdecydowanie NIE POLECAM.

kasik | 2015-06-18
Przeczytana: 18 czerwca 2015

To może być niezła seria na wakacje, jeśli ktoś lubi takie baśniowo wampiryczne czytadła. Książkę można odłożyć w każdej chwili bez żalu, i zająć się czymś ciekawszym, a później wrócić i skończyć czytać:).
Dość wartko i ciekawie toczy się akcja, może tylko trochę za dużo scen seksu, czasami zdecydowanie wystarcza jak za parą zamykają się po prostu drzwi;).
Zobaczymy po którym tomie zakończę czytać, mam nadzieję że książki nie będą zbyt podobne schematycznie i każda czymś zaskoczy.
Po pierwszym, wezmę się za drugi, więc chyba nie było tak źle,

Tirindeth | 2011-04-04
Na półkach: Przeczytane, Niedoczytane

Jeszcze tak strasznej książki to nie czytałam... Strasznej, bo ni to romans, ni erotyk, ni fantastyka!
Historię poznajemy razem z pojawieniem się głównego bohatera - zabójczo przystojnego, tajemniczego i jedynego w swoim rodzaju Michaiła. Jest jakby księciem Karpatian, pradawnej rasy ni to wampirów, ni wilków. Sa nieśmiertelni, potrzebują krwi i zmieniają się w różne zwierzęta. Ciężko to opisać, bo nie dokończyłam ostatecznie tej książki, a zaraz powiem, dlaczego.
Michaił jest pogrążony w rozpaczy i myśli o samobójstwie. I wtedy słyszy w głowie czyjeś słowa. Kobiety, która ma paranormalne zdolności wnikania w ludzkie umysły i teraz chce pocieszyć tego mężczyznę. On, zaintrygowany, postanawia ją poznać. O ironio, okazało się że to piękna dziewczyna, do której od razu zapałał pożądaniem. I nie przebierał w środkach, od razu jej się pchał między nogi.
A nasza słodka Raven się nie opierała zbyt długo. Może była samotna, może potrzebowała dobrego kochanka... W każdym bądź razie w ciągu...