Zapach ciemności

Okładka książki Zapach ciemności Christina Dodd
Okładka książki Zapach ciemności
Christina Dodd Wydawnictwo: Lucky Cykl: Wybrańcy ciemności (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Wybrańcy ciemności (tom 1)
Scent of Darkness
Lucky
2008-01-01
2008-01-01
Katarzyna Gerasimiuk
Wybrańcy ciemności cyrograf klątwa zmiennokształtny

"Romans" i "miłość" pomiędzy tymi bohaterami to niewłaściwy, ohydny śmiech na sali. Aż skóra cierpnie o d tego, w jaki sposób przez trzy czwarte książki myśli Jasha i jak naiwna jest Ann i jak autorka kazała jej się zachowywać.
Szczerze żałuję lektury.

Szczerze żałuję lektury.

Uwielbiam pióro Christiny Dodd, miałam do czynienia z jej historycznymi romansami i przyjemnie spędziłam z nimi czas. "Wybrańcy ciemności" to cykl współczesnych romansów z domieszką paranormal. Jest pakt z diabłem, jest klątwa, przystojni synowie Konstantina, przemiana w drapieżne zwierzęta, jest namiętny seks, polowanie, walka i trupy. Dziękuje Pani Dodd, jestem w domu :) Polecam, szybko się wciągnęłam w pierwszy tom, na szczęście jestem posiadaczką trzech, które z pewnością przeczytam.

Książkę czyta się na jednym wdechu!
Jak dla mnie mroczna, konkretna i jedyna w swoim rodzaju!
Autorka bardzo wysoko podnosi poprzeczkę w swojej powieści, lada chwila sięgam po kolejną część. :)

Książkę czyta się na jednym wdechu!
Jak dla mnie mroczna, konkretna i jedyna w swoim rodzaju!

Przyznaje, że pomysł autorki był niezły - ciekawe podejście do oklepanego tematu. Wykonanie już troche kuleje. Nie ma tu napięcia ani humoru, bohaterowie jacyś mało interesujący, wiec nawet nie mam zapału do kibicowania. W zestawieniu z innymi podobnymi seriami to wypada słabo. Daje ocenę za pomysł i dostateczne wykonanie.

Sięgnęłam po tę książkę z powodu wysokich ocen jakie ma na lubimy czytać. Jak dla mnie całkowita porażka, gwiazdki daję tylko za fajną historię, natomiast styl pisania autorki jest tak infantylny, że czytając miałam wrażenie że czytam powieść pisaną przez piętnastolatkę. Całkowite rozczarowanie, zdołałam przeczytać 2/3 książki, szkoda bo sama historia miałaby potencjał, gdyby styl pisarki był bardziej oszlifowany.

Książka, którą kiedyś czytałam, ale nie spodobała mi się i z inicjatywy, którą pobrałam od Blanki, ponownie otworzyłam jej okładkę. I przypomniałam sobie z czym miałam problem.
Zaczynając, gdy czytam paranormal romance oczekuję albo bardzo ciętego i zachwycającego humoru, albo dużo, dużo miłości, którą potem rzygam, albo, ewentualnie, namiętności, która wprawiałaby mnie w drżenie. Jasne, świetnie jest, gdy do tej całej pikanterii dodamy dużo akcji, krwi i wybuchów. Jednak takie kąski zdarzają się rzadko, co tu dużo mówić.
Pani Dodd zawiodła mnie już na początku. No ja Was błagam! Szybciej bym się pochlastała niż wparowała praktycznie obcemu facetowi do domu, rozebrała się, porozwieszała swoje ciuchy w JEGO szafie i ubrała seksowną kieckę (że niby będę go uwodzić). Kto tak robi? Ja się pytam, kto tak robi?! A no właśnie, robi tak główna bohaterka, Ann, która nie zna takich słów jak wstyd, prywatność i obojętność. Co jest dla mnie najciekawsze to to, jak bardzo musi być ślepa bohaterka, żeby nie widzieć, że facet nie ma na nią 1. ochoty. 2. najmniejszej nawet ochoty.
Dobra, już przestaję, bo robię Wam spoiler, ale, ale! Nie ma tak łatwo, już wprowadzam następny mankament, który mnie odrzucił, czyli tenże właśnie mężczyzna. Nie wzbudził we mnie ani poczucia tęsknoty, ani bezpieczeństwa, a tym bardziej pożądania. Nawet nie przyszło mi na myśl, żeby sobie o nim pomarzyć. Który zdrowy na umyśle chłop rzuca się na babę, która ani mu się nie podoba, ani go nie pociąga, a traktuje ją w pracy jak siostrę? No ja nie wiem, jak wyobrażała to sobie autorka, ale takimi komentarzami, jakie on rzucał w czasie całej książki zabiła nie tylko nastrój, ale i fabułę.
Już przechodzę do tego, co ubodło mnie najbardziej. Jest to tematyka, czyli pakt z diabłem. Całkowicie odjechany, w złym znaczeniu tego słowa, i porąbany pomysł na książkę. Cudowne ikony? Matka skazująca męża na śmierć? Zajechało nie dość, że skrajnym dramatyzmem, to także odrealnieniem tak potężnym, że padłam i nie powstałam.
Akcja niby była wartka i coś tam walczyli, ale nie żeby mnie porwało. Porównuję takie sceny do książek państwa Andrews i jak dotąd jedynie kilka, może dwie, doskoczyło do tej wygórowanej poprzeczki.
Dodatkowo rodzina, dom, otoczenie, no wszystko, nie wiem czemu, ale wydało mi się rozmyte. Jakby autorka nie skupiała się na żadnym elemencie wystarczająco długo i leciała byle do przodu, byle dalej, byle więcej.
Ogólnie jestem poważnie rozczarowana i już dokładnie pamiętam, co mi się nie spodobało. Jednak moja ocena jest totalnie subiektywna, a książka ma wielu zwolenników :)
Jeszcze dodam, że nie poczułam zapachu ciemności :)

Niby nie spodziewałam się rewelacji - raczej przeciętnej poczytajki.
Ale ona jest taaaak słaaaabo napisana. Totalny brak sensu i logiki. Nawet nie tyle w samej akcji co w przeżyciach wewnętrznych bohaterów. Ciągi myślowe niemal typu "tak bardzo go kocham, ucieknę od niego bo jest bestią i na pewno mnie zabiję i będę się nim opiekować jak każda samica swoim samcem". Nie lubię zostawiać niedoczytanych książek ale naprawdę musiałam się mocno zmuszać żeby dobrnąć do końca.

Niby nie spodziewałam się rewelacji - raczej przeciętnej poczytajki.

Mam do tej książki mieszane uczucia. Bo z jednej strony historia bardzo mi się spodobała i wciągnęła, polubiłam bohaterów i przyjemnie czytało mi się ich losy, ale z drugiej strony czegoś mi w tej książce brakowało. Uczucie między bohaterami wydawało mi się mało realne, autorka w kiepski sposób opisała początki tego związku (miałam wrażenie, że było bumm i już jest związek i uczucie- normalnie jak trzaśnięcie piorunem!…;).
Muszę jednak podkreślić, że jestem pod wrażeniem całej fabuły którą stworzyła autorka- jest bardzo oryginalna i niepowtarzalna :)
A i jeszcze jedno… okładka tej książki jest masakryczna!! Dobrze, że przy wyborze książek nie sugeruje się okładką bo zapewne nie przeczytałabym tej niezwykłej książki ;)
Kolejne tomy przeczytam z wielką chęcią :)
Polecam!

Ciekawie przedstawiona historia, fajnie wykreowani główni bohaterzy sprawiają, że książkę czyta się z przyjemnością. Choć nie ma w niej niczego odkrywczego, bo element walki dobra ze złem i rodzącej się przy okazji miłości występuje od wieków to jednak umiejętne i wciągające opisanie tego sprawia,że czytelnik nie odczuwa znużenia tematem.

mało, chcę wiecej

mało, chcę wiecej