W poszukiwaniu Jedi

Wydawnictwo: Amber
Jedi Search
poszukiwanie, Jedi, star wars
dona

Luke Skywalker, chcąc umocnić Republikę, postanawia zorganizować akademię kształcącą nowych rycerzy Jedi. Tymczasem Han Solo, wysłany z dyplomatyczną misją na planetę Kessel, zostaje uwięziony i zmuszony do niewolniczej pracy. Udaje mu się uciec, lecz z konieczności kieruje się w pełen pułapek rejon czarnych dziur. Podążający mu z pomocą Luke nie wie, że w rękach przyjaciela znalazła się najstraszniejsza broń galaktyki -
Pogromca Słońca.

Kain | 2017-04-28
Przeczytana: 28 kwietnia 2017

Bardzo fajna historia. Teraz żałuję nieco, że czytałem "Ja, Jedi" przed tą książką i dwoma następnymi. Wszystko zaczyna mi się rozjaśniać, ale słabo, że już znam zakończenie ;]

Bartłomiej Zuławnik | 2013-01-27
Przeczytana: 24 stycznia 2013

I tom trylogii Akademii Jedi. Sądziłem po objętośœci że będzie doskonałym wprowadzeniem do wspomnień o Jedi i przybliżeniem ich historii. Jednak już pierwsze rozdziały rozwiały moje nadzieje. Jeœśli idzie o nawiązania do Jedi z okresu Starej Rpubliki to więcej tego było w "ŒŚlubie księżniczki Leii". Poważnym minusem było nadmierne rozbudowanie niektórych wątków. Znikome naœwśietlenie nowych adeptów mocy, poza Durronem, Streenem i Gantorisem. Treść książki spokojnie mogłaby zmieścić się na 150 str. Coś się dzieje ale w sumie to taki wstęp do dalszej Trylogii.

kserkses | 2016-02-27
Przeczytana: 27 lutego 2016

xD dobrze się czytało :) Star Wars to Star Wars i tyle w tym temacie xD

Daniel Wytrwał | 2015-02-08
Przeczytana: 07 lutego 2015

Jest to mój pierwszy kontakt z literaturą Star Wars. Oczekiwania były duże.
Chciałbym tutaj w szczególności zwrócić uwagę na tłumaczenie, niż na historię.

Szczerze powiedziawszy nie wiem jak się zabrać za cały cykl gwiezdnych wojen. Najlepiej zacząć od pierwszej chronologicznej, ale co chwile wychodzą jakieś nowe. Ja natrafiłem na taką ze środka. Zaryzykowałem i trochę żałuję.

Tytułowych jedi jest tutaj jak na lekarstwo, ale czuć klimat gwiezdnych wojen. Saga składa się na trzy tomy. Po pierwszy czuć lekki niedosyy, da się odczuć chaos tego co się tam dzieje. Może za pare miesięcy skusze się na następną.

Wracając do tłumaczenia: Threepio, Artooditu, Sokół Tysiącletnii, aż oczy bolą...

Sebastian Janek | 2017-02-15
Przeczytana: 15 lutego 2017

Trylogia Akademii Jedi to zlepek wielu wątków i motywów. Już po kilku kartkach wyrobiłem sobie negatywne zdanie na temat książki, ale na szczęście w perspektywie kolejnych książek całość zaczęła jawić się obiecująco. Choć nie będę ukrywać, że ilość i jakość odjechanych sytuacji jaka przydarza się bohaterom w tej powieści trąca kiczem.

Ola | 2011-12-18

Nie wiem czy to wina tłumaczenia czy stylu pisarza, ale nie podobał mi się język pisania tej książki.

Puchacz | 2017-05-08
Immanuel_Thrawn | 2017-04-09