Han Solo i utracona fortuna

Han Solo and the Lost Legacy
8371692013
star wars, Han Solo
Drzewko

Han Solo i Chewbacca podejmują niebezpieczną wyprawę na odległą planetę. Od dawna dochodzą słuchy, że znajduje sie tam legendarny skarb ogromnej wartości. Kiedy bohaterowie docierają na miejsce, "Sokół Millennium" zostaje uprowadzony. Przyjaciele muszą nie tylko odzyskać swój statek kosmiczny, lecz także stawić czoło bandzie zabójców polujacych na nagrodę wyznaczoną za głowę Hana Solo.

veinylover | 2017-04-09
Przeczytana: 09 kwietnia 2017

Co my tu mamy w trzeciej części bajeczki westernowej?
Atak Apaczów przy pomocy wrednych robotów, psychopatycznego rewolwerowca zadufanego w swoje umiejętności, a jak wiadomo – psychopatia - jako że pozbawiona empatii, ogranicza antycypację w pewnych szczególnych warunkach, co nie wychodzi psychopacie na zdrowie.
Mamy ukryty skarb Apaczów, który jest skarbem w mniemaniu tychże Apaczów, choć jego rzeczywista wartość nie osiąga oczekiwanych rozmiarów. Mamy wioskę górniczą i górników wydobywających nie wiadomo co pod kierownictwem dość wrednej przedstawicielki płci pięknej, mamy wrestling kobiet, wielkie pragnienia zemsty i mścicieli dyszących z nienawiści. Mamy ludzi, którzy połączyli się przyjaźnią w trudnych warunkach charakterystycznych dla wyprawy poszukiwaczy złota, mamy podstępy i brak rozwagi. Mnóstwo nierealnych pomysłów na wydarzenia, wobec których pomysł na wilka połykającego babcię, a potem zwracającego ją z trzewi pod groźbą strzelby gajowego wydaje się czymś o wiele...

Arkadiusz | 2014-08-05
Przeczytana: 04 sierpnia 2014

Tym razem zapowiadało się naprawdę fajnie. Coś jakby historyjka iście wyjęta z "Poszukiwaczy zaginionej Arki". Han i Chewee zażywają należytego wypoczynku po dobrze opłaconej misji w jakimś uniwersyteckim centrum, gdzie dostępny jest szereg SPA dla przeróżnych gatunków. Chewbacca po czesaniu i nabłyszczaniu sierści zapragnął także awansu w ich małej hierarchii, więc napotkanym studentkom chcącym z nim przeprowadzić wywiad powiedział, że jest kapitanem. Han przyjął warunki gry i jako pierwszy oficer udał się wraz z nimi wynajętą limuzyną podróż po uniwersyteckim campusie. W pewnym momencie spotkali starego znajomego - Badurę - który chciałby ich zaangażować do pewnego projektu. Han, mimo długu życia jaki moją wobec niego odmawia jednak kiedy nieznani napastnicy zaczynają do nich strzelać na środku ulicy wszyscy razem rzucają się do ucieczki. Kiedy już udaje im się uciec Han a głównie bardziej honorowy Chewbacca zgadzają się przyjąć zlecenie. A jest ono niebagatelne, przyjaciele mają...

wombat80 | 2013-01-17
Na półkach: Przeczytane, Fantasy i s-f
Przeczytana: 24 sierpnia 2012

Zaliczone, kolejna część sagi w stylu przeczytać i zapomnieć. Przygody Hana Solo, tak przecież ciekawej postaci, przygody które można by fajnie rozpisać i stworzyć dużo bardziej rozbudowany wątek.

Książka liczy 176 stron, nie zabiera dużo miejsca na półce i to jeden z niewielu jej plusów.

Puchacz | 2017-05-08
reddogpl | 2017-04-27