Powrót do przyszłości

1992-01-01
1992-01-01
83-85367-17-9
wehikuł czasu Marty McFly Emmett Brown

Okładka książki Wielka księga fantastycznego humoru t.1 Ambrose Bierce, Molly Brown, George Alec Effinger, Esther M. Friesner, William Schwenck Gilbert, John Grant, Harry Harrison, James Patrick Hogan, David Langford, Julia S. Mandala, Archibald Marshall, John Morressy, Charles Partington, Craig Shaw Gardner, Lawrence Shimel, Cynthia Ward, Elisabeth Waters, Gene Wolfe
Wielka księga ... Ambrose Bierce, Mol...
Okładka książki The Mammoth Book of Awesome Comic Fantasy Anthony Armstrong, Mike Ashley, James Bibby, Nelson Bond, Connie Booth, John Cleese, Michael G. Coney, Avram Davidson, Paul Di Filippo, Esther M. Friesner, Ron Goulart, John Grant, Martin H. Greenberg, Tom Holt, Garry Kilworth, David Langford, John Morressy, Stan Nicholls, Tina Rath, Jack Sharkey, Craig Shaw Gardner, Israel Zangwill
The Mammoth Bo... Anthony Armstrong, ...

Fajny pomysł połączenia trzech części w jedną książkę. Wszystkie zostały napisane w oparciu o scenariusze, a nie na bazie końcowej wersji filmowej - widać to przede wszystkim w pierwszej części. Początek jest zupełnie inny. Mamy też np. usuniętą scenę w trzeciej części gdy Tannen zabija Stricklanda. Warto przeczytać całość...

Nie zdarza się często, że daje maksymalna ocenę za przeczytana książkę, ale w wypadku papierowej wersji Powrót do przyszłości w trzech odsłonach jestem zafascynowany tym w jaki sposób została opisana i i jak dokladniecodwiezciedlona fabuła w książce. Zazwyczaj się zdarza, że pierwowzór odbiega od filmowej adaptacji np. Skazani na Shawshank. Nie wiem, jak wam, ale mnie bardziej podobal się film.

Wy wypadku recenzji książke czytało się bardzo dobrze i mocno wciągała w akcje powieści. Przygody Martiego McFly i doktora Emmetta L. Browna świetnie wprowadzaj w klimat od przyszłości po teraźniejszość przyszłość i ponownie przeszłość.
Nie będę opowiadał fabuły, bo mało jest ludzi, którzy nie obejrzeli filmów Powrót do przyszłości I, II i III. Jeśli nie to warto nadrobić, a książka na pewno pomoże odświeżyć wspomniania.
Uwaga spoiler adnosnie zmian w filmie i w książce jest ich niewiele czytając książkę poznacie fabule filmów. Co mnie odrobinę razilo wulgaryzmy, które moim zdaniem były zbędnym przekazem do czytelnika.
Zachęcam do przeczytać i z tego miejsca dziękuję osobie, która zostawiła książkę w ramach akcji bookcrossing. To były nie zapomniane chwile.

rewelacja!!! polecam dla fanów filmu

rewelacja!!! polecam dla fanów filmu

Bardzo dobra książka, po którą powinien sięgnąć każdy fan Trylogii. Co prawda w samym tłumaczeniu niestety jest trochę błędów w datach, których nie poprawiono w trakcie korekty i redakcji (kto oglądał wszystkie trzy części filmu od razu wyłapie o co chodzi),jednak w żadnym stopniu nie umniejszają one przyjemności obcowania z tym tekstem. Po książkę warto sięgnąć z jeszcze jednego powodu - pierwsza część w niewielkich fragmentach (początek) nieco różni się od filmu i jest bardziej zbliżona do oryginalnego scenariusza. Pierwsza część wydaje się też być najlepsza od strony czysto literackiej, jako że pojawia się w niej nieco typowo psychologicznych opisów postaci. Dzięki temu dużo łatwiej jest zrozumieć niektóre motywy postępowania bohaterów, a nawet jeszcze bardziej ich polubić. W telegraficznym skrócie - po prostu polecam.

Nie zawsze książka na podstawie scenariusza okazuje się lepsza od filmu... w tym wypadku udało się to bardzo dobrze. Książa stanowi doskonałe dopełnienie filmowej trylogii. :)

To własciwie rozwinięty scenariusz. Ale fajnie się czytało widząc przed oczami wszystkie sceny z filmu. Przeczytana w latach 90`.

Back to the future- zarówno film jak i książka to klasa sama w sobie.
To naprawdę bezcenne uczucie móc powrócić do przygód Marty'ego i Doca, w towarzystwie DeLoreana (jak i Einsteina) i przeżyć je na nowo- bawią, ciekawią i fascynują równie mocno jak kinowa wersja, nawet jeśli znasz ją od podszewki.

Czytasz, a przed oczami masz Michaela J. Foxa, wręcz słyszysz jego głos (power laces, alright; perfect!) A potem idziesz ulicą i przypominają ci się zabawne dialogi( Marty, nie myślisz w czterech wymiarach. -Tak, mam z tym problem/ Zobaczymy się w przyszłości.- Chciałeś powiedziać w przeszłości) i uśmiechasz się sam do siebie(a jak wiadomo niektórych i to potrafi drażnić).

Cieszy mnie to, że nie zawiodła mnie literacka wersja filmu. A obawiałam się bo po książkach napisanych na podst. scenariusza nie wiadomo czego się spodziewać.

Od całej przedstawionej historii, bohaterów, bije światło, które napełnia człowieka pozytywną energią, ukradkową sympatią przeniesioną z książki do własnego, rzeczywistego świata.

Zawsze podziwiałam autorów za to, że z taką łatwością potrafili powiązać poszczególne fakty. To nie mogło być łatwe- bądź co bądź pisanie o kontinuum czasoprzestzennym to nie byle co!

Jedno tylko smuci- ani samosznurujących się butów ani hoverboardów wciąż nie ma, a 21.10.215 już niedaleko.

Najdobitniejszy dowód na to, że nie potrafisz rozstać się z książką? Czytasz na raty, byleby była z tobą jak najdłużej. Tak było w tym przypadku.

Kocham kocham kocham.

Back to the future- zarówno film jak i książka to klasa sama w sobie.

Czytasz, a przed oczami masz Michaela J. Foxa, wręcz słyszysz jego głos...

Z racji, że jestem wielkim fanem wszystkich części filmowej wersji "Powrotu do Przyszłości" chciałem też zapoznać się z książkowym odpowiednikiem. Wreszcie udało mi się go dorwać i od razu zatopiłem się w lekturze.
Książka pokazuje jedną bardzo istotną rzecz, mianowicie to, jak nasze wybory i decyzje kształtują przyszłość. Przez jedno działanie możemy pokierować losami całkiem inaczej, niż byłoby, gdybyśmy zachowali się inaczej. A, że oprawa jest humorystyczna, to po prostu, niczego więcej mi do szczęścia nie potrzeba.
Ogółem czytało mi się bardzo dobrze. Wręcz świetnie. Lekko, przyjemnie, bez zanudzania. Prosty język jest dla mnie jak najbardziej na plus, dzięki temu jakoś łatwiej mi się było w książkę wczuć. I mimo, że filmy widziałem wielokrotnie, nie nudziłem się podczas czytania.
Jedyne czego mogę się przyczepić, to literówki, których trochę się jednak znalazło. Tak poza tym nie mam zastrzeżeń, a książkę z czystym sumieniem mogę polecić każdemu.

Książka ujmuje prostym i przejrzystym językiem. Porywa w świat jakiego nie znamy. W świat, w którym możemy podróżować w przeszłość. Książka w wielu momentach zabawna, uczy nas, że każde nasze działanie - nawet najmniejsze - ma ogromne znaczenie i wpływ na przyszłość. Wiele problemów, zaskakujących sytuacji i oczywiście miłość - to wszystko tam znajdziecie. Polecam!

• Sci-fi
  • 2001