Powrót do przyszłości

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Steven Spielberg przestawia". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Ryton
Back to the Future
83-85367-17-9
Adam

Trylogia science-fiction o przygodach młodzieńca (Marty McFly) podróżującego w czasie, dzięki wehikułowi czasu, wynalezionemu przez jego przyjaciela, szalonego naukowca. Na podstawie książki powstał film w reżyserii Roberta Zemeckisa pod tym samym tytułem.

źródło opisu: opis autorski

źródło okładki: zdjęcie autorskie

flameleaf | 2014-07-23
Przeczytana: 24 lipca 2014

Back to the future- zarówno film jak i książka to klasa sama w sobie.
To naprawdę bezcenne uczucie móc powrócić do przygód Marty'ego i Doca, w towarzystwie DeLoreana (jak i Einsteina) i przeżyć je na nowo- bawią, ciekawią i fascynują równie mocno jak kinowa wersja, nawet jeśli znasz ją od podszewki.

Czytasz, a przed oczami masz Michaela J. Foxa, wręcz słyszysz jego głos (power laces, alright; perfect!) A potem idziesz ulicą i przypominają ci się zabawne dialogi( Marty, nie myślisz w czterech wymiarach. -Tak, mam z tym problem/ Zobaczymy się w przyszłości.- Chciałeś powiedziać w przeszłości) i uśmiechasz się sam do siebie(a jak wiadomo niektórych i to potrafi drażnić).

Cieszy mnie to, że nie zawiodła mnie literacka wersja filmu. A obawiałam się bo po książkach napisanych na podst. scenariusza nie wiadomo czego się spodziewać.

Od całej przedstawionej historii, bohaterów, bije światło, które napełnia człowieka pozytywną energią, ukradkową sympatią przeniesioną z książki do...

Gocholudek | 2014-07-08
Przeczytana: 08 lipca 2014

Z racji, że jestem wielkim fanem wszystkich części filmowej wersji "Powrotu do Przyszłości" chciałem też zapoznać się z książkowym odpowiednikiem. Wreszcie udało mi się go dorwać i od razu zatopiłem się w lekturze.
Książka pokazuje jedną bardzo istotną rzecz, mianowicie to, jak nasze wybory i decyzje kształtują przyszłość. Przez jedno działanie możemy pokierować losami całkiem inaczej, niż byłoby, gdybyśmy zachowali się inaczej. A, że oprawa jest humorystyczna, to po prostu, niczego więcej mi do szczęścia nie potrzeba.
Ogółem czytało mi się bardzo dobrze. Wręcz świetnie. Lekko, przyjemnie, bez zanudzania. Prosty język jest dla mnie jak najbardziej na plus, dzięki temu jakoś łatwiej mi się było w książkę wczuć. I mimo, że filmy widziałem wielokrotnie, nie nudziłem się podczas czytania.
Jedyne czego mogę się przyczepić, to literówki, których trochę się jednak znalazło. Tak poza tym nie mam zastrzeżeń, a książkę z czystym sumieniem mogę polecić każdemu.

Yasmine Espoir | 2013-11-09

Książka ujmuje prostym i przejrzystym językiem. Porywa w świat jakiego nie znamy. W świat, w którym możemy podróżować w przeszłość. Książka w wielu momentach zabawna, uczy nas, że każde nasze działanie - nawet najmniejsze - ma ogromne znaczenie i wpływ na przyszłość. Wiele problemów, zaskakujących sytuacji i oczywiście miłość - to wszystko tam znajdziecie. Polecam!

Usagisensei | 2015-11-25
Przeczytana: 2007 rok

Nie zawsze książka na podstawie scenariusza okazuje się lepsza od filmu... w tym wypadku udało się to bardzo dobrze. Książa stanowi doskonałe dopełnienie filmowej trylogii. :)

Ooori | 2014-10-08
Przeczytana: 05 marca 1998

To własciwie rozwinięty scenariusz. Ale fajnie się czytało widząc przed oczami wszystkie sceny z filmu. Przeczytana w latach 90`.

Wojtek | 2017-01-04
Katerina | 2016-11-29