Bogowie Bal-Sagoth

The Gods of Bal-Sagoth
8320709466
bogowie, bal, sagoth, howard
dona

Pościg za piratami z północy i krwawa walka o władzę nad imperium dymu i upiorów! „Przerwał mu dziki wrzask. Tym razem głos był ludzki, a od przepełniającej go grozy rozpaczy krew stygła w żyłach. Równocześnie posłyszeli szybki tupot stóp i odgłos ciężkiego cielska przedzierającego się przez gałęzie. Odwrócili się w stronę lasu. Z półmroku, niby unoszony wiatrem biały liść, wybiegła półnaga...

„Przerwał mu dziki wrzask. Tym razem głos był ludzki, a od przepełniającej go grozy rozpaczy krew stygła w żyłach. Równocześnie posłyszeli szybki tupot stóp i odgłos ciężkiego cielska przedzierającego się przez gałęzie. Odwrócili się w stronę lasu. Z półmroku, niby unoszony wiatrem biały liść, wybiegła półnaga kobieta. Jej rozpuszczone włosy powiewały jak złocisty płomień, jej białe ramiona lśniły w porannym słońcu, w jej oczach płonęło bliskie obłędu przerażenie. A za nią...”

Łukasz Śmigiel | 2011-05-22

Jakie to świetne! Bohater jest jeszcze większym siepem od Conana, magia, kobiety, potwory i akcja, akcja, akcja.

Bolo | 2012-07-23
Przeczytana: 08 lipca 2012

Podchodząc do tej książeczki (tak, te niecałe 80 stron trudno określić w inny sposób) byłem bardzo ciekawy, jak się prezentuje Howard poza cyklem o Conanie.
Otóż prezentuje się nad podziw dobrze, choć trudno ustrzec się porównywania do stworzonego klasyka, zwłaszcza, że istnieją nawiązania do wydarzeń ery hyborejskiej. Mamy tu dwa opowiadania, które trzymają wysoki poziom, a główny bohater jest przynajmniej tak przekozaczony jak Conan w pierwszych opowiadaniach (do poziomu Conana z "Drogi do tronu" mu trochę jednak brakuje). Znów mamy do czynienia ze stylem typowym dla Howarda, czyli nie najlżejszym, ale dość zwarcie opisującym wszystko naokoło.
No i nie jest to książka, na którą można się nastawiać, bo jak się ją zaczyna to tu nagle wyskakuje ostatnia strona i żal się robi, że koniec.

lub24 | 2012-09-06
Na półkach: Przeczytane, Fantasy
Przeczytana: 06 września 2012

Czytałem to gdy byłem nastolatkiem :) Ponieważ miłość do Conana :D dalej pozostała to postanowiłem odświeżyć również te opowiadania.
Niestety powrót nieudany. Bogowie Bal-Sagoth nie mają tej magii słów którą posiada Conan. Opowiadanie napisane w 1931 r.,tylko 1 rok przed pierwszym opowiadaniem o Conanie a różnica ogromna. Trzeba jednak pamiętać że Howard tworzył w bardzo niekomfortowych warunkach.

Mimo wszystko 16latkom lubiącym heroic fantasy szczerze polecam ;)

Paweł | 2011-08-03
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2011
Przeczytana: 11 lipca 2011

Bardzo fajny zbiór powieści, czyta go się szybko i przyjemnie. Dałbym tej książce 4/5 gdyby nie jej długość! Dwa opowiadania mające razem 77 strony to jak dla mnie stanowczo za mało. Mimo wszystko polecam, jeśli poszukujemy czegoś na jeden dzień (np. gdy oczekujemy kuriera z nowym zakupem, tak jak u mnie było to z Solaris ;p).

Jakub | 2016-05-27

Jeśli jesteś fanem prozy Howarda i heroic fantasy, to koniecznie musisz przeczytać przygody rębajły Turlogha.

Ergo_sum | 2015-08-06
Przeczytana: 1984 rok

Klasyka Fantasy i mojej młodości :-)

Marek Nowowiejski | 2016-10-21
portos | 2016-10-05