Zupa ze złotej rybki

Uha iz zolotoj rybki
83-7391-470-6
czarna wdowa, zabójstwo, śledztwo
aniaxyz

Lilka, kolekcjonuje mężów. Właśnie poślubia ósmego, by w dzień później go utopić. W sądzie przyznaje się do winy! Niestrudzona amatorka prywatnych śledztw, Dasza nie wierzy w winę przyjaciółki i postanawia zrobić wszystko, by Lilka mogła wkrótce zmienić stan po raz dziewiąty...

PABLOPAN | 2012-02-26

Uwielbiam Doncową! Jej kryminały trzymają w napięciu i co chwila powodują salwy śmiechu. Polecam!

Beata | 2018-01-14
Przeczytana: 14 stycznia 2018

Znakomita komedia kryminalna. Oj, niejedna duszyczka chciałaby mieć taki specyfik, żeby rozkochać w sobie każdego :-)

książek: 2065
Aniutka90 | 2012-05-28
Przeczytana: 28 maja 2012

Z ruską literaturą mam po raz pierwszy do czynienia. Sięgnęłam po tę książkę po interesującym opisie i powiem szczerze, że bardzo przypadła mi do gustu.

Króciutko o treści:
Historia rozpoczyna się gdy przyjaciółka głównej bohaterki ma wyjść za mąż. To nie było by dziwne gdyby nie fakt, że to już ósmy mąż. Po ślubie gdy „nowożeńcy”udają się do swojego apartamentu, pan młody wyznaje, że właśnie się zakochał i chce rozwodu! Lika jest wstrząśnięta. Na drugi dzień okazuję się, że zabiła go wrzucając do rzeki. Sprawczyni niczego nie pamięta, są świadkowie więc przyznaje się do winy i trafia do więzienia. Nasza bohaterka Daria to detektyw amator i musi rozwiązać tę dziwną zagadkę przy dużej salwie śmiechu i nie typowych sytuacji.

Książka bardzo mi się podobała, jest tu wszystko co uwielbiam zwroty akcji, wątek kryminalny, mnóstwo humoru i absurdalne sytuacje. Jeśli lubisz powieści Chmielewskiej to również ta spełni twoje oczekiwania! Czemu Daria będzie szukała kobiety bez przednich...

Liza | 2011-01-13
Na półkach: Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: luty 2007

Kryminał na wesoło, szybko się czyta. Autorka pisze podobne książki do Joanny Chmielewskiej

Biblioteczka Rudej | 2011-08-30
Przeczytana: sierpień 2011

Lekka,zabawna książka o współczesnej Rosji i jej mieszkańcach

janette | 2010-10-07
Przeczytana: 2010 rok

Trzyma w napięciu. A Pani Detektyw od początku da się lubić. Poza tym momentami można płakać ze śmiechu i za to przede wszystkim lubię Doncową.

chawa | 2016-01-09
Przeczytana: 04 stycznia 2016

jak to Doncowa - lekka, zabawna i szybko się czyta:)

bietka | 2016-12-14
Przeczytana: 14 grudnia 2016

Przypomina mi naszą Joannę Chmielewską.

Francuzica | 2017-05-22
Przeczytana: 07 czerwca 2017

Jak zwykle świetna zabawa :)

demee | 2012-01-10
Przeczytana: 10 stycznia 2012