Słodki padalec

Wydawnictwo: Videograf, Videograf II
Гадюка в сиропе
kryminał, humor
reptar

Kryminał w typie Chmielewskiej. Eulampia zatrudnia się u autora kryminałów Konrada Razumowa. Pisarz ginie przypadkiem podczas zabawy z synem. Eulampia postanawia znaleźć mordercę.

źródło opisu: opis autorski

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Doncowa ma niezwykle lekkie pióro, powieść pochłonęłam momentalnie. Czyta się szybko, na pewno sięgnę po pozostałe pozycje tej autorki, ale już w oryginale, gdyż wydaje mi się, że humor na tłumaczeniu może nieco tracić.

Co do fabuły, to już od samego początku podejrzewałam głównie tego człowieka, więc zaskoczenia nie było.

BasiaK | 2017-09-23
Przeczytana: 23 września 2017

Przeczytałam, "wsuwało" się lekko i bezboleśnie, humoru było sporo (szczególnie może odzwierzęcego - rozważania, jakiej rasy może być szczeniaczek wyszły dość zabawnie). Niemniej strona kryminalna trochę mnie zirytowała, bo mniej więcej od 1/3 książki było widać, kto jeśli nie jest złoczyńcą, to przynajmniej nie jest tym, za kogo się podaje. A Lampa zdecydowanie nie powinna być taką naiwniaczką :)

Bibliotecznie | 2017-09-02

Jaka szkoda, że nie ma więcej powieści, w których bohaterką jest Eulampia Romanowa.
Tym razem autorka zupełnie zmieniła scenerię wypadków. Katia z synami, synową i zwierzyńcem wyjechała do Miami, ponieważ dostała tam propozycję pracy. Zgodziła się na roczny kontrakt, w wyniku czego Lampa została sama w Moskwie. Do tego jeszcze znajomy policjant Wołodia wyjechał na dłuższy urlop, a drugi przedstawiciel prawa, Sława, na którego pomoc liczyła w razie potrzeby, wylądował w szpitalu.
Katia oczywiście nie zostawiła przyjaciółki bez pomysłu na życie na ten samotny rok. Załatwiła jej pracę u znanego pisarza, twórcy ukochanych przez Eulampię kryminałów, Konrada Razumowa. Miała zarządzać jego służbą, ale po kilku dniach uznała, że służba to ni mniej ni więcej leniuchy i złodzieje, więc zwolniła wszystkich i sama zajęła się prowadzeniem domu. Wraz z pisarzem mieszkała jego żona Lena i dwoje dzieci, Liza - nastoletnia, acz bardzo infantylna, córka Konrada - i Wania, czteroletni synek pary....

Jasna | 2017-06-12
Na półkach: Przeczytane, E-book, 2017
Przeczytana: 22 maja 2017

Daria Doncowa i jej pełen humoru kryminał z Eulempią Romanową w roli głównej. Tym razem spotykamy się w świecie pisarzy z ich pokrętnymi intrygami.
Treść dowcipna, akcja przewrotna ... i tylko żal, że to już ostatnie spotkanie z sympatyczną Lampą.

Druidka | 2016-03-16

Z kryminałami Doncowej mam ten problem, że niestety od razu rozpoznaję mordercę i trochę potem nudno mi się czyta. Brakuje mi trochę zaskoczenia, nie mówiąc o tym, że główna bohaterka też nie należy do moich ulubionych.

Na plus na pewno lekki styl i humor, którego nie brakuje. Jako książka obyczajowa z elementami kryminału - super. Jako kryminał sam w sobie - niezbyt.

Tosiaczek | 2016-02-07
Na półkach: Przeczytane, Inni autorzy
Przeczytana: 07 lutego 2016

Schemat podobny jak w „Manikiur dla nieboszczyka”. To jedyny minus tej książki. Poza tym same plusy – sympatyczna główna bohaterka, realia podobne do polskich i ta szczypta ciętego humoru. Czyta się szybko, akcja wciąga z minuty na minutę czy raczej ze strony na stronę. Starasz się domyślić kto jest mordercą, ale ci to nie wychodzi. Czytasz dalej. Już myślisz, że wiesz, a tu nagle niespodziewany zwrot akcji.

Czy zachęciłam Cię Drogi Czytelniku do lektury te książki? Jeśli tak, to serdecznie zapraszam.

ABW7 | 2016-01-14
Przeczytana: 14 stycznia 2016

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Nie mam pojęcia jak ocenić tą książkę. Jeśli chodzi o intrygę kryminalną, to wiedziałam od połowy książki, że zabił kamerdyner ;) Jeśli chodzi o przyjemność, zabawę, to super książka. Bardzo przyjemnie się czyta, kilka dowcipów sprzedałam dalej (o teściowej). Na pewno wrócę do Lampy i na pewno wrócę do autorki.
Życie Rosji też pokazane bardzo prawdziwie.
Gdzie czytać: na daczy pod Moskwą
Z: herbatką z samowara
Muzyka: Kalinka, Kalinka, Kalinka maja

Iga | 2015-11-03
Przeczytana: 01 listopada 2015

Bardzo interesująco przedstawia tamtejszy świat. Z uśmiechem i niecierpliwością czeka się na to w co się jeszcze Lampa wpakuje :)

irena | 2015-10-27

o.k.

Kamila Ka-cka | 2015-08-21
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2015
Przeczytana: 21 sierpnia 2015

Świetna książka, czyta się szybciutko i leciutko :) Polecam.