Franklin jest starszym bratem

Cykl: Franklin
Wydawnictwo: Debit
Franklin and Harriet
Nemosja

Na podstawie postaci stworzonych przez pisarkę Paulette Bourgeois i ilustratorkę Brendę Clark. Zielony żółw Franklin znany jest dzieciom na całym świecie z serii powszechnie lubianych książeczek oraz popularnych filmów animowanych. Każdy tomik to osobna historia o niezwykle ważnych sprawach z życia przeciętnego kilkulatka. Franklin zostaje starszym bratem i uczy się tej nowej dla siebie roli...

Zielony żółw Franklin znany jest dzieciom na całym świecie z serii powszechnie lubianych książeczek oraz popularnych filmów animowanych. Każdy tomik to osobna historia o niezwykle ważnych sprawach z życia przeciętnego kilkulatka. Franklin zostaje starszym bratem i uczy się tej nowej dla siebie roli życiowej, w szpitalu próbuje być dzielnym pacjentem, a w domu dowiaduje się, jak można ukochanej osobie okazać miłość. Postacie wykreowane przez autorki są wzorcem nie tylko dla dzieci, lecz także dla rodziców, a ich przeżycia pozwalają odnaleźć się w niełatwych sytuacjach życiowych. Franklin zostaje starszym bratem i stara się dobrze sprawdzić w tej nowej dla siebie roli. Siostrzyczka wymaga wiele uwagi ze strony rodziców, ale również ze strony samego braciszka. Żółwik sumiennie wypełnia obowiązki starszego brata, ale chciałby mieć czas na zabawę z kolegami.

źródło opisu: Wydawnictwo Debit, 2003

źródło okładki: http://www.wydawnictwo-debit.pl/offer,search,0,szukaj.html

Ula | 2019-02-27
Przeczytana: 26 lutego 2019

Polecam całą serię książeczek o sympatycznym żółwiu Franklinie. Poruszają ważne dla dzieci tematy, bawią, uczą i pomagają znaleźć odpowiedzi na nurtujące pytania. Każda historyjka ubarwiona jest pięknymi ilustracjami.

Dominiqe83 | 2016-09-19

Franklin rządzi! Czytamy go do znudzenia (mamy i taty ;)) i w każdej sytuacji :)

franklin to ulubieniec mojej mlotrzej siostry nigdy się z nim nierostaje.Bardzo lubi słuchać o jego przygodach wzlaszcza gdy trzeba się kłaść spać.Franklin uczy ję jak dbać o pokuj,opiekować się zwierzętami czy jak być dobrym bratem ,siostrę.Tę księżke (jak i calę serie o franklinie) polecamy wszystkim dzieciom lubięcym dobre zabawe i tym ciekawskim swiata terz

Donata | 2017-02-28
Przeczytana: 28 lutego 2017

Książki z serii o Franklinie znajdują się na złotej liście książek dla najmłodszych dzieci.
Książkę dobrze się czyta a zawarte ilustracje dobrze odzwierciedlają uczucia bohaterów.
Ułatwiają one rozmowę z dzieckiem na poruszony temat.
Mimo, że książka powiela pewne stereotypy to myślę, że jest warta przeczytania dzieciom.

Ania | 2015-04-09

Książek tych nie czytałam nie oglądałam chyba wszystkie odcinki "w Witaj Franklin" jako dziecko gdyż książki te zostały sfilmowane.

Angelika Cyranek | 2011-04-18
Przeczytana: 16 stycznia 2006

Przez tę książkę można wytłumaczyć dziecku, że młodsze rodzeństwo potrzebuje stałej uwagi.

Julciakowo | 2018-12-21
Dagmara | 2018-07-29