Franklin mały chwalipięta

Tłumaczenie: Patrycja Zarawska
Cykl: Franklin
Wydawnictwo: Debit
GORMITI

Franklin zawsze był dumny z tego, jak wiele już potrafi. Zapiąc ubranie na zamek błyskawiczny i na guziki, zawiązać sznurówki, liczyć, a ostatnio zjeżdżać po stromym brzegu rzeki wprost do wody. Ale jego przyjaciele ostatnio prześcigali się w wymyślaniu różnorodnych wyczynów. Franklin też musiał coś wymyśleć.

źródło opisu: Debit, 2005

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Ida | 2017-02-11
Przeczytana: 11 lutego 2017

malewielkieksiazki.blogspot.com

Kolejny problem, który Franklin próbuje oswoić, to przechwałki. Jak zwykle wybrnął, ale łatwo nie było.
Opowiadanie chyba zapamiętam, jako "muszkowe", bo dość dużo o nich jest w treści :)
A morał, no cóż...nie jest dobrze, kiedy wśród prawdziwych przyjaciół, zaczyna się niezdrowa rywalizacja, nawet jeśli chodzi tylko o przechwalanie się i to mało ważnymi rzeczami.
Szkoda przyjaźni...

Ania | 2015-04-09

Książek tych nie czytałam nie oglądałam chyba wszystkie odcinki "w Witaj Franklin" jako dziecko gdyż książki te zostały sfilmowane.

Mavericus | 2017-02-09
Przeczytana: 05 lutego 2017