Franklin boi się ciemności

Wydawnictwo: Debit
Franklin in the dark
Franklin
GORMITI

Zielony żółw Franklin znany jest dzieciom na całym świecie z serii powszechnie lubianych książeczek oraz popularnych filmów animowanych. Każdy tomik to osobna historia o niezwykle ważnych sprawach z życia przeciętnego kilkulatka. Tym razem Franklin próbuje przezwyciężyć strach przed ciemnością. Postacie wykreowane przez autorki są wzorcem nie tylko dla dzieci, lecz także dla rodziców, a ich przeżycia pozwalają odnaleźć się w niełatwych sytuacjach życiowych. Franklin od dłuższego czasu próbuje przezwyciężyć strach przed ciemnością. Codziennie, gdy przychodzi pora pójść spać, żółwika ogarnia strach. Cały czas wydaje się mu, że widzi w swojej skorupie jakieś straszydła. Rodzice starają się temu zaradzić i po kilku próbach znajdują prosty, a zarazem skuteczny sposób.Nowe wydanie repetytorium gramatycznego pomoże ci przygotować się do matury na poziomie podstawowym i rozszerzonym oraz opanować ponad 10 tysięcy słów niezbędnych na egzaminie maturalnym. W książce znajdziesz ponad 300 ćwiczeń, różnorodne teksty z ilustracjami, a także klucz z rozwiązaniami.

źródło opisu: http://www.empik.com/franklin-boi-sie-ciemnosci-bo...(?)

źródło okładki: http://www.empik.com/franklin-boi-sie-ciemnosci-bo...»

Villiana | 2016-04-18
Przeczytana: 18 kwietnia 2016

Franklin jest naprawdę uroczym żółwiem, nic więc dziwnego, że książeczki o nim mogą się tak bardzo podobać. A te, gdzie nie tylko przeżywa różne przygody, a walczy ze swoimi lękami, są pouczające i interesujące.

W tej części Franklin próbuje uporać się z lękiem przed ciemnością, w mroku wszak czają się wszystkie potwory i inne złe rzeczy. Zostaje przytoczona fajna historyjka o tym, jak inny żółw również bał się ciemności i poszukiwał pomocy w rozwiązaniu swojego problemu. Dowiadujemy się, że tak naprawdę każdy, nawet ktoś, kto wydaje się odważny i silny, czegoś się boi.

Całość fajna, troszkę przeciągnięta, zostało przytoczone chyba zbyt wiele przykładów, ogólne rozwiązanie problemu też nie powala, ale ogólnie sympatyczna opowieść.

Krzysiek | 2013-09-23
Przeczytana: 2009 rok

Wszystkie książki z serii o Franklinie warto przeczytać dziecku. To mądre historie, pokazujące dziecku jak może poradzić sobie ze swoimi problemami, które wcale nie są mniejsze od problemów nas, dorosłych.

Dominiqe83 | 2016-09-19
Na półkach: Alusiowe, Posiadam, Przeczytane

Franklin rządzi! Czytamy go do znudzenia (mamy i taty ;)) i w każdej sytuacji :)

Mariposa | 2016-08-22

Sympatyczny żółw i jego przygody to fantastyczne opowiastki, które warto czytać i do których warto wracać. ;) Uwielbiałam je, kiedy byłam młodsza - ciągle mam je w swojej domowej biblioteczce i bardzo polecam młodszym dzieciom. :)

Ania | 2015-04-09

Książek tych nie czytałam nie oglądałam chyba wszystkie odcinki "w Witaj Franklin" jako dziecko gdyż książki te zostały sfilmowane.

zbigniew10 | 2013-12-14
Przeczytana: 01 września 2013

Bardzo mądra książka. Co ciekawe zawdzięczamy to tłumaczowi - lepiej napisane w polskiej wersji niż w angielskim oryginale.

paulina | 2011-10-17
Przeczytana: 2010 rok

to ksiazka i dla dzieci ale starsi tez moga ja polubic

Gabrysia | 2016-11-09
Na półkach: 2016, Przeczytane