Porachunki osobiste

Wydawnictwo: Wydawnictwo LTW
83-88736-16-7
dona

Blask prozy Tyrmanda przysłonił nieco jego świetne dokonania publicystyczne, nigdy dotąd nie złożone w opracowaniu książkowym. Niniejszy tom jest pierwszym zbiorem polskiej publicystyki i variów Tyrmanda, obejmującym teksty pisane na przestrzeni ponad ćwierćwiecza. Wszystkie cechuje ta sama barwna narracja i niezrównana soczystość opisu, które zjednały mu rzesze wiernych na zawsze czytelników. Publicystyka często traktuje o sprawach aktualnych i bywa, że starzeje się szybko. A przecież prezentowane tu teksty są równie świeże, jak gdyby powstawały zaledwie wczoraj. Prowokujący tytuł obiecuje wiele – Tyrmand nie zawodzi swoich czytelników. Pisał z pasją i ogniem, traktując każdy swój tekst, bez względu na temat i formę, jak dzieło literackie. Niniejsza książka odsłania kolejne pokłady jego niezwykłego talentu.

wozniowald | 2016-09-05
inscripte | 2016-01-30