Malarka, graficzka, ilustratorka, projektantka książek dla dzieci i dorosłych. Autorka, reżyserka filmów animowanych i reklam. Właścicielka Cafe Szafe oraz projektantka kawiarnianego wnętrza. Ukończyła z wyróżnieniem Malarstwo na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie w pracowni prof. Leszka Misiaka oraz Grafikę ze specjalizacją Film Animowany u prof. Jerzego Kuci. Ukończyła studia doktoranckie na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie w Pracowni Projektowania Książki i Typografii u prof. Macieja Buszewicza. Temat doktoratu to twórczość Brunona Schulza. W 2016 roku nakładem wydawnictwa słowo/obraz terytoria w Gdańsku opublikowała książkę biograficzną pt. "Kobiety i Schulz". W 2018 roku otrzymała stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w dziedzinie literatura. Projekty artystyczno-interdyscyplinarne można zobaczyć na stronie: www.projektszpilki.pl.
Autorka bloga o książkach (i nie tylko). Recenzentka literatury dla dzieci i młodzieży na portalu Kultury Liberalnej.
Zaprojektowała i zilustrowała ponad dwieście książek o różnej tematyce, zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Jest laureatką wielu nagród i stypendiów min. Stypendium prof. Jana Szancenbacha "Dla młodego kolorysty w Paryżu", stypendium prof. Janiny Kraupe-Świderskiej "Dla kobiety malarki" w Paryżu, stypendium Prezydenta Miasta Krakowa, stypendium Hanny Wojterkowskiej-Haber "Za wyróżniający się Dyplom roku 2000", nagroda firmy Talens, nominacje za ilustracje do książek do nagrody IBBY oraz nagroda IBBY za promocję czytelnictwa w Polsce.
Jest twórcą i reżyserem trzech autorskich filmów animowanych: "Czesława woli Wiesława", "Pierwsze dni z życia Kaki", "Felicjanek 10", zrealizowanych w Studiu Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej, współfinansowanych przez Polski Instytut Sztuki Filmowej w Warszawie.
Realizowała serial animowany w kooprodukcji polsko-kanadyjsko-słowackiej pt. "Pan Totti" w Studiu Orange. Film współfinansowany przez PISF.
Wystawia zarówno obrazy olejne, ilustracje jak i instalacje w Polsce i za granicą (Holandia, Czechy. Słowacja, Niemcy, USA, Rosja, Ukraina, Tajwan)
Organizuje i prowadzi spotkania autorskie i warsztaty ilustratorakie wokół książek stworzonych razem z mężem Łukaszem Dębskim.
Polecam książkę "Przybyszewska/Pająkówna. Głuchy krzyk", choć to lektura trudna i wymagająca. Nie do przeczytania w dwa dni, lecz na dłuższą podróż literacką. Momentami czytanie jej boli, bywa, że złości, ale na pewno nie jest straconym czasem. Cała recenzja tutaj: https://nakanapie.pl/recenzje/przybyszewska-pajakowna-przybyszewska-pajakowna
Ogromne rozczarowanie. Biografia dwóch wybitnych kobiet, które zniknęły w cieniu szalonego Przybyszewskiego, to wybitny materiał źródłowy, dający pole do refleksji, do pasjonującej opowieści. Tego niestety się nie znajdzie w tej dziwnej biografii. Jest ona w jakiś 70% wypełniona bardzo długimi (nawet 3 strony tego dużego formatu B5!) cytatami z listów lub prasy. Listy są cytowane praktycznie w całości, łącznie z konwencjonalnymi pozdrowieniami na zakończenie. Nie ma tu właściwie innej narracji niż ta chronologiczna - opis kolejnych wydarzeń z życia Przybyszewskiej. Autorka niczego nie tłumaczy i nie wyjaśnia (np. czym był sprawa Gorgonowej),ale umieszcza całe długie fragmenty wewnętrznej dyskusji dotyczące danej sprawy. Ostatnie lata, w których głównie Przybyszewska oddaje się nałogowi i głoduje, tutaj rozciągnięte są na ponad (sic!) 100 stron. 15 wzmianek o zatkanym piecu, ale brak wyjaśnienia, dlaczego pierwsza próba inscenizacji "Sprawy Dantona" się nie udała. Nie rozumiem takiej decyzji - chociaż autorka we wstępie wyraża rozgoryczenie brakiem znajomości pasjonujących listów, to zrobienie z biografii ukrytej próby ich wydania nikomu nie służy.