Autobus widmo

Tłumaczenie: Ewa Mikina
Cykl: Szkoła przy cmentarzu (tom 14)
Wydawnictwo: Da Capo
The tragic school bus
szkoła, przy, cmentarzu, Autobus, widmo
Justyna

"Uskakując, poczuł żelazny uścisk na ramieniu.
Odwrócił się i skamieniał.
-K...kim jesteś? - wyjąkał.
_Upiorem - odpowiedziała maszkara. - A ty?
-Człowiekiem - odparł Skip.
Upiór nachylił się ku niemu.
-Już niedługo - wionął w jego stronę."

Magdalena | 2015-06-17
Przeczytana: 17 czerwca 2015

Przerażający autobus widmo z szaleńcem. Aczkolwiek czytając tę część miałam wrażenie jakbym czytała (częściowo) o niektórych dzisiejszych kierowcach autobusu.
Świetna część. Porwała mnie do końca.
Polecam!

Booka | 2011-12-02
Przeczytana: grudzień 1998

Pierwsza książka z tej serii jaką przeczytałam. Wprawdzie czytałam ją w dzieciństwie ale niejednokrotnie wracałam do tej historii także w późniejszych latach. Do dziś wspominam ją z sentymentem.

"Autobus widmo" to czternasty tom serii "Szkoła przy cmentarzu". Książka opowiada historię dwóch braci - starszego i młodszego. Starszy (Skip) (wbrew daremnych zakazów matki) lubi straszyć brata opowieściami o duchach. Pewnego dnia idąc do szkoły przytrafia mu się coś dziwnego. Sam nie wie co to było do czasu, gdy zaczyna podejrzewać, że w jego życiu pojawił się duch... szalonego kierowcy autobusu...
Czyta się ją lekko i szybko, a także przyjemnie (pomimo tematyki o duchach).

PABLOPAN | 2012-08-03

Bardzo fajna seria dla młodzieży :) Opowieści z dreszczykiem, polecam!

Abteris | 2011-03-19
Przeczytana: 2001 rok

Odnajdując takie tytuły aż żal bierze, że nie ma się już tych nastu lat ^^

Wafel | 2014-03-22
esa | 2011-04-22

Ta książka zapoczątkowała ogromną manię czytania całej serii "Szkoła Przy cmentarzu". Nie tylko ja, ale wszystkie moje koleżanki i koledzy zostaliśmy dosłownie pochłonięci przez tę serię w klasie 4-tej, 5-tej i 6-tej. Należy pamiętać, iż są to książki pisane z myślą o dzieciach, a nie dorosłych.

Assapan | 2011-03-20

To była fantastyczna książka.
Potwory, tajemnice i ta groteska :)))

Fever | 2010-06-28

Od tej książki wszystko się zaczęło... Seria 'Szkoła przy cmentarzu' była ulubioną serią czasów mojej małoletności ;) Książki są wciągające, szybko się je czyta, posiadają element paranormalny -po prostu idealna lektura na podwieczorek :)

Ka_Ha | 2014-03-17

Uwielbiaju za dzieciaka. Każdy kolejny tom wydarty pani z biblioteki był czytany wszędzie, o każdej porze, bezustannie. Cała seria teraz jest dla mnie miłym wspomnieniem.

Monika | 2015-04-07

Z uśmiechem wspominam czasy, gdy co chwilę biegałam do biblioteki po kolejny tom tej wspaniałej serii :)