Tajemnica krzyczącego zegara

Tłumaczenie: Anna Iwańska
Cykl: Przygody Trzech Detektywów (tom 5)
Wydawnictwo: Siedmioróg
The Mystery of Screaming Clock
8385193987
farfallam

Przygody Trzech Detektywów to amerykańska seria książek kryminalnych dla młodzieży, które mają kilku różnych autorów (Robert Arthur - twórca postaci Trzech Detektywów, William Arden, Mary V. Carey, Nick West, Marc Brandel, Megan Stine & H. William Stine, G. H. Stone, William MacCay, Peter Lerangis), jednak sygnowane są nazwiskiem Alfreda Hitchcocka. Kilka książek serii wydanych tylko w Polsce napisało dwóch polskich autorów (Krystyna Boglar oraz Aleksander Minkowski).

PABLOPAN | 2012-06-24

Świetna seria dla młodzieży. Kochałem zaczytywać się w przygodach trojga przyjaciół. Naturalnie polecam :)

Czytalski | 2015-01-14

Krzyk zegara

Alfreda Hitchcocka nie trzeba chyba nikomu przedstawiać, ale nie wszyscy wiedzą, że w latach sześćdziesiątych w USA Random House wydawało sygnowaną jego imieniem serię książek młodzieżowych znaną w Polsce pod nazwą "Przygody Trzech Detektywów".

Jedną z książek jest "Tajemnica krzyczącego zegara". Jupiter, Pete i Bob wchodzą w posiadanie zegara, który zamiast dzwonić wydaje z siebie przeraźliwy krzyk. Próbując rozwikłać przyczynę zmiany dokonanej w urządzeniu chłopcy trafiają na sprawę kradzieży cennych obrazów oraz zagadkowych wskazówek pozostawionych przez poprzedniego właściciela zegara.
Dlaczego z tylu książek chcę zaprezentować właśnie tą? Według mnie w tej części jest to co najbardziej odpowiada kanonowi młodzieżowej literatury kryminalno-sensacyjnej. Kradzież obrazów, tajemniczy zegar, zagadkowe wskazówki, czarne charaktery bez skrupułów, a w samym centrum akcji trzech nastolatków.
Zaletą historii są dobrze scharakteryzowani bohaterowie. Jupiter,...

Vawlogren | 2013-07-19
Przeczytana: 17 lipca 2013

To moja ostatnia przeczytana ksiazka z serii Przygody Trzech Detektywow niestety biblioteka nie miala juz wiecej ksiazek z tej serii, przeczytalem ich tylko 19 :( na chyba 40.Na szczescie pojawila sie nowa werja Przygod Trzech Detektywow i jest juz w bibliotece :).Polecam wszystkim i Przygody Trzech Detektywow oraz NOWE Przygody Trzech Detektywow :D

Rune | 2010-12-27

Pierwsze "kryminały" :-) w moim życiu to właśnie trzej detektywi H.

mariola_k_p | 2011-09-05

Już w podstawówce miałam ciągotki do thrillerów :)

mononoke | 2010-06-17
Przeczytana: 2010 rok

super, super, super!!

unicornication | 2011-02-02
Przeczytana: 2009 rok
Mikołaj Halikowski | 2012-05-06

Kocham książki z serii Przygody Trzech Detektywów.
Po raz pierwszy styknąłem się właśnie z Tajemnicą krzyczącego zegara
kiedy miałem osiem lat, oceniłem książkę po okładce i przeczytałem tylko dwie strony, dopiero potem zrozumiałem tą książkę i ja doceniłem.

sylwia | 2011-05-04

Moja ulubiona z serii o trzech detektywach. Aaach, pamiętam ten dreszcz emocji podczas czytania :)

Patrycja | 2016-10-14
Przeczytana: 2013 rok