Autobus widmo

Okładka książki Autobus widmo Tom B. Stone
Okładka książki Autobus widmo
Tom B. Stone Wydawnictwo: Da Capo Cykl: Szkoła przy cmentarzu (tom 14) literatura dziecięca
literatura dziecięca
Szkoła przy cmentarzu (tom 14)
The tragic school bus
Da Capo
2000-01-01
2000-01-01
Ewa Mikina
szkoła przy cmentarzu Autobus widmo

Szkoła przy cmentarzu jest cyklem książek grozy skierowany do młodego czytelnika, gdzie wszystko jest możliwe, a uczniowie doświadczają przedziwnych zdarzeń. Na kolejną swoją przygodę wybrałem Autobus widmo, który kiedyś dawno temu czytałem i postanowiłem do niego powrócić. Mając nadzieje na dreszczyk w czasie czytania i niezwykłą historie podszytą grozą zabrałem się do lektury.

Książka Autobus widmo jest opowieścią o Skipie zamieszkującym stary dom, do którego wprowadzili się nie tak dawno. Już na samym początku spotyka go dziwna sytuacja w drodze do szkoły. Postanawia dowiedzieć się co dzieje się i odkryć prawdę o miejscu w jakim zamieszkał. Autor kolejny raz zaprasza w podróż do Szkoły przy cmentarzu, gdzie dzieją się niesamowite i straszne rzeczy. Uczniowie przyzwyczaili się do zjaw, upiorów, przedziwnych sytuacji i potworów jakie mogą tutaj spotkać. Najwięcej czują respektu przed pojawiającą się znienacka demoniczną pani dyrektor i boją się spotkania z nią. Jednak w tym przypadku Skip musi poznać prawdę o miejscu w jakim zamieszkał i odkryć tajemnicę związaną z tym miejscem. Śledztwo prowadzone w tym kierunku jest dobrze prowadzone przez autora, który wprowadza kilka zwrotów akcji i klimat grozy do tego wszystkiego. Zaczyna się od przedziwnego i niesamowitego zdarzenia. Później atmosfera pomału zagęszcza się wywołując dreszczyk. Przygody Skipa zostały tak ukazane, że gęsia skórka jest nieunikniona podczas czytania. Przerażające wydarzenia splatają się ze szkolnymi problemami uczniów i tworzą razem wspaniałą atmosferę grozy. W czasie czytania czuć do kogo jest skierowana książka, lecz także starszy czytelnik znajdzie tutaj coś dla siebie. Historia o autobusie widmo jest klimatyczna i wciągająca od samego początku. Sceny grozy są budowane przez wykreowanie atmosfery niepokoju, przerażających sytuacji i wykorzystywanie rekwizytów do straszenia przez autora w świetny sposób. Przygody Bohatera uwikłanego w sprawę niesamowitych zdarzeń z jego udziałem wzbudziła moją ciekawość. Opowieść o nawiedzonym autobusie i duchach jakie w tym przypadku dostałem była wciągającą historią grozy od samego początku, którą czyta się przyjemnie. Nie brakuje ze dwóch zabawnych momentów mających na celu rozluźnienie sytuacji w jakiej znaleźli się bohaterowie. Dlatego bawiłem się podczas czytania świetnie i nie zabrakło dreszczyku podczas lektury książki. Zakończenie jakie dostałem było podszyte grozą i zaskakującą do samego końca. Finał mroczny i nie za szybko poprowadzony sprawdził się w tym przypadku świetnie. Dlatego spodobał mi się i wypadł strasznie. Przyjemna powieść grozy w klimatach szkolnych, która wypada bardzo dobrze jako powieść grozy dla młodych czytelników.

Książka Autobus widmo jest kolejną z cyklu Szkoły przy cmentarzu, która okazała się powieścią grozy skierowaną do młodego czytelnika. Mającą w sobie umiejętnie budowany klimat niepokoju i strasznych wydarzeń w jakich uczestniczy Skip. Autor świetnie poprowadził akcję, która nie zwalnia ani na chwilę i sporo dzieje się w czasie czytania. Nie brakuje atmosfery niepokoju i przedziwnych zdarzeń po drodze. Wydarzenia toczą się szybko i nie nudziłem się w czasie czytania. Bohaterowie występujący w książce zostali zarysowani dobrze pod względem psychologicznym. Główną postacią jest Skip komentujący zdarzenia nieraz w sarkastyczny sposób, z pewną ironią i lekkim podejściem. Polubiłem go właśnie za to i sympatycznie mimo wszystko wypada. Jego przygody mnie wciągnęły i nie pozwoliły oderwać się od czytania trzymając w napięciu. Oprócz niego spotykamy wiele postaci na dalszych planach mających do odegrania rolę w fabule lub pojawiających się na moment jak zajdzie potrzeba. Spotykamy starych znajomych z poprzednich części lub nowe postacie wprowadzone przez autora. Jednak nakreśleni zostali bardzo dobrze i nie dostajemy papierowych bohaterów. Dlatego większość można polubić i wypadają sympatycznie. Relacje między nimi zostały świetnie ukazane. Nie pozbawione sarkazmu w przypadku Skipa, docinków, przekomarzania i strachu przed panią dyrektor. Dialogi sprawnie napisane przez autora i dobrze czyta się od samego początku. Może jakieś drobne potknięcia znalazły się tutaj, ale nie przeszkodziły w czasie czytania świetnie bawić się przy niej. Autobus widmo okazał się bardzo dobrą powieścią grozy dla młodego czytelnika. Nie pozbawiony klimatu niepokoju i atmosfery grozy jaka pojawia się często w tym przypadku. Czasami z lekkimi zabawnymi sytuacjami przypominającymi proste gagi potrafiące bawić w czasie czytania. Nie przeszkadzają i dobrze komponują się z całością. Kolejna część przygód uczniów z cyklu Szkoła przy cmentarzu za mną i miło spędziłem z nią czas. Dostałem powieść grozy dla młodego czytelnika. Od samego początku wywołuje dreszczyk i niepokój podczas czytania aż do bardzo dobrego zakończenia. Spodobało mi się, bo znalazłem w nim grozę i niepokojące wydarzenia w jakie zostaje uwikłany bohater. Po książki autora sięgam w ciemno i zawsze przyjemnie spędzam czas czytając następną pozycje z cyklu bawiąc się przy niej dobrze. Dlatego z chęcią zapoznam się z kolejnymi pozycjami cyklu jeśli będę miał okazje do tego.

Po latach bardziej śmieszy niż straszy, ale rozumiem swoje zachwyty wtedy.
Tak wyglądało wprowadzenie w świat grozy. No i do tego typowa dla lat 90-tych moralizująca puenta.

Po latach bardziej śmieszy niż straszy, ale rozumiem swoje zachwyty wtedy.

Pokaż mimo tovideo - opinia

Jedyne czego żałuję to to, ze nie sięgnęłam wcześniej! Jak na razie najlepsza książka którą przeczytałam w 2019 roku. UWIELBIAM! Książka bardzo ciekawa, szybko się czyta. Autor/autorka(ponieważ Tom B. Stone to pseudonim i gra słowna; Tombstone oznacza kamień nagrobny)odwalił/odwaliła KAWAŁ ŚWIETNEJ ROBOTY!

Skip, uczeń Szkoły Podstawowej Grove Hill przeprowadza się wraz z rodziną za miasto. Zamiast wiejskiego spokoju doznaje serii paranormalnych zdarzeń. Pewnego dnia czekając na autobus, Skip, z przerażeniem odkrywa, że pędzi wprost na niego autobus szkolny, który jednak... Przejeżdża przez niego nie robiąc mu krzywdy. Fala dziwnych zjawisk podąża za Skipem aż do momentu w którym... "W którym co?" - pewnie zadajecie sobie pytanie. Pytanie na które można odpowiedzieć po przeczytaniu tej CUDNEJ książki!
Polecam!!!!!

Skip, uczeń Szkoły Podstawowej Grove Hill przeprowadza się wraz z...

Po prostu świetna komedia z dzieciństwa, z paroma opisami bawiącymi do łez :)

Po prostu świetna komedia z dzieciństwa, z paroma opisami bawiącymi do łez :)

Na półkach: , , , , , , ,

Przerażający autobus widmo z szaleńcem. Aczkolwiek czytając tę część miałam wrażenie jakbym czytała (częściowo) o niektórych dzisiejszych kierowcach autobusu.
Świetna część. Porwała mnie do końca.
Polecam!

Świetna część. Porwała mnie do końca.
Polecam!

Z uśmiechem wspominam czasy, gdy co chwilę biegałam do biblioteki po kolejny tom tej wspaniałej serii :)

Uwielbiaju za dzieciaka. Każdy kolejny tom wydarty pani z biblioteki był czytany wszędzie, o każdej porze, bezustannie. Cała seria teraz jest dla mnie miłym wspomnieniem.

Nie przemówiło do mnie.

Nie przemówiło do mnie.

Bardzo fajna seria dla młodzieży :) Opowieści z dreszczykiem, polecam!

Bardzo fajna seria dla młodzieży :) Opowieści z dreszczykiem, polecam!

CYKL: "SZKOŁA PRZY CMENTARZU" (TOM 14)

Pierwsza książka z tej serii jaką przeczytałam. Wprawdzie czytałam ją w dzieciństwie ale niejednokrotnie wracałam do tej historii także w późniejszych latach. Do dziś wspominam ją z sentymentem.

"Autobus widmo" to czternasty tom serii "Szkoła przy cmentarzu". Książka opowiada historię dwóch braci - starszego i młodszego. Starszy (Skip) (wbrew daremnych zakazów matki) lubi straszyć brata opowieściami o duchach. Pewnego dnia idąc do szkoły przytrafia mu się coś dziwnego. Sam nie wie co to było do czasu, gdy zaczyna podejrzewać, że w jego życiu pojawił się duch... szalonego kierowcy autobusu...
Czyta się ją lekko i szybko, a także przyjemnie (pomimo tematyki o duchach).

CYKL: "SZKOŁA PRZY CMENTARZU" (TOM 14)

• Dzieciństwo
  • Z dzieciństwa
  • Młodzieżowe
  • Biblioteka

Dodaj cytat z książki Autobus widmo