Niebo z widokiem na niebo

Wydawnictwo: Siedmioróg
978-83-7254-374-5
dojrzewanie, powieść
nar

"Niebo z widokiem na niebo" to powieść o dojrzewaniu, o dobrych uczuciach i złych zachowaniach, o młodzieży zagubionej w świecie rywalizacji, ciasnych mieszkań, komputerów, zapracowanych rodziców, którzy niewiele mają czasu na bliskość, nie mówiąc o rozmowie. Akcja powieści dzieje się tu i teraz, jest w niej więc obyczajowość polskiej szkoły, w której nauczyciele niekoniecznie świecą przykładem, a młodzież niekoniecznie tego od nich wymaga. Jej bohaterowie: Artur i Kinga odnajdują się w tłumie i zakochują w sobie tak bardzo, jak można to zrobić, mając naście lat. Rozmawiają ze sobą wierszami, czatują w Internecie, wysyłają e-maile, stwarzają swój poetycki azyl, do którego wkracza rzeczywistość nijak się mająca do ich dusz fruwających w chmurach.

Koszmar | 2018-02-05
Przeczytana: 02 lutego 2018

Muszę przyznać, że mnie rozczarowała. Słyszałem trochę dobrych opinii na jej temat i gdy wreszcie zabrałem się za czytanie nawet mnie wciągnęła, ba, można wręcz powiedzieć, że zaintrygowała. Niestety im dalej w las, tym gorzej. Banalna fabuła, ewidentnie zmierzająca donikąd, dziwnie płytcy bohaterowie i chyba najgorsze - sztuczne, drewniane dialogi. Książka ma co prawda też kilka plusów, czyta się ją lekko i szybko a wplecione w fabułę wiersze to naprawdę ciekawy motyw, zabrakło jednak jakiejś większej dramaturgii, jakiegoś rozwinięcia, gdy już wreszcie coś zaczyna się dziać - nagle okazuje się, że to już koniec książki (ok. 1/3 zajmują mini biografie autorów wykorzystanych w książce wierszy). Całość sprawia wrażenie wyrwania z jakiejś większej całości. Czasu spędzonego z książką nie uznam za stracony, nie sądzę jednak żeby zapadła mi na dłużej w pamięci.

Amaralith | 2017-08-18

Najnudniejsza ksiazka jaką czytałam. Dosłownie usypiałam z twarzą w książce. Ale mimo wszystko czułam potrzebe przeczytania jej do końca. Mimo wszysto - nie polecam. Juz lepiej poczytac Nad Niemnem - o wiele ciekawsze.

Kózka28 | 2017-08-05
Przeczytana: 2017 rok

Książka zdecydowanie dla fanów poezji. Na każdej stronie możemy odnaleźć dzieło o tematyce egzystencjalnej, jak i o codziennych problemach. Szybko się czyta, jednak zmusza do refleksji.

Książka opowiada o trudnym okresie dojrzewania. Rodzice bohaterów są zapracowani na nic nie mają czasu, nauczyciele nie są autorytetem dla młodych ludzi. Akcja powieści dzieje się w dzisiejszych czasach. Opowiada o szkole, pierwszych uczuciach i problemach z odnalezieniem się we współczesnym świecie. Głównymi bohaterami są Kinga i Artur. Odnajdują się i zakochują się w sobie . Do wyrażania swoich uczuć i myśli używają wierszy, czatują w Internecie i wysyłają e-maile. Książka została zdominowana przez poezję różnych autorów.
Szczerze wam powiem , że nie przypadła mi do gustu.

PatkaPL | 2015-06-29
Przeczytana: marzec 2015

sama historia nei była jakaś wspaniała ale ta poezja.. mmm
dzieki właśnie tej ksiązce pokochałam burse i mam zamiar kupić sobie tomik poezji <3

Marcin_Kalisz | 2015-02-02
Przeczytana: lipiec 2014

Zwykle nie czytam tego typu książek, ale jednak w lato postanowiłem to zmienić. Moje wrażenia są negatywne. Raczej nudna książka, ale taki tekst z pierwszej strony, że jeżeli wolisz coś od czegoś, (taki anty konsumpcyjny) to bardzo mnie zachęciło do przeczytania, lecz w środku to nie miało żadnego pokrycia.
Ktoś chce pisać o miłości to musi wiedzieć jaka ona jest. To nie jest książka dla zagubionej młodzieży, bo on raczej im nie wyjaśni co to jest miłość.
Miłość to oczywiście uczucia, ale to tylko składowa. To również czyn, akt naszej woli, że my chcemy być z tą osobą, pomimo nawet jej wad, ale musimy widzieć w niej chęć poprawy, bo miłość ślepa nie jest (inaczej będzie to jakieś zwyrodnienie). To także popęd seksualny, rozumiany jako pociąg to płci przeciwnej, ale w raz z nim musi iść wstrzemięźliwość, jako cnota. Tu w kilku zdaniach nie da się tego zgłębić. (Polecam "Miłość i odpowiedzialność" Karola Wojtyły)
Okropne dla mnie było, że chłopak mówił coś w stylu "jak będę się...

Nes | 2015-01-13

To moja pierwsza styczność ową autorką. Tytuł niespotykany i zachęcający do sięgnięcia po książkę. Historia opisuje walkę z przeciwnościami losu, jakimi musimy się zmierzyć każdego dnia. Cały urok powieści polega na wplecionej w nią poezji. Książka jest inna od tych co zwykle czytuję, ale na swój sposób wyjątkowa. Główny bohater jest intrygujący, ponieważ nie często się spotyka chłopaków w tym wieku z taką wrażliwością i dojrzałością. Lekturę tę polecam tym, którzy cenią sobie prostotę i lirykę.

Zuzia Kazior | 2014-11-29
Przeczytana: listopad 2014

Super :) Polecam gorąco

Paulinkowa | 2014-11-18
Przeczytana: 18 listopada 2014

Początek mnie naprawdę zaciekawił.
Książka znajduje się dużo wierszy.
Gdyż główny bohater lubił bardzo wiersze razem z jego sympatią.
Tytuł trochę zadziwiający.
Ale można się domyślić o co chodzi.
Książki Marty Fox są fajny.
Takie obyczajowe o miłości.
~Paulina

Rasia | 2014-11-17
Przeczytana: 17 listopada 2014

Trudno wyrazić mi, jakie uczucia żywię wobec tej książki. Przyznam szczerze, że jako osobie wrażliwej bardzo spodobała mi się jej tematyka. Nawet pierwsza strona, która jest tylko zachętą do przeczytania tegoż dzieła niezmiernie mi się spodobała. Zabrakło jednak... czegoś. Czegoś, co ciężko mi wyrazić słowami.
O dziwo w przeciwieństwie do większości czytelników dzieło to podobało mi się, jednakże byłoby przynajmniej o 1/3 krótsze, gdyby nie przytoczenia wierszy i biografii. Dlatego też sądzę, że pomimo, iż urzekło mnie parę utworów, wkład Marty Fox we WŁASNĄ część historii był trochę za mały. Była to zwykła opowieść obyczajowa, lecz napisana w tak zabawny i ciepły sposób, że z chęcią się w nią zagłębiałam. Brakowało mi jednak takiego dobitnego zakończenia, które podkreśliłoby główne przesłanie "Nieba z widokiem na niebo".
Mimo to nie żałuję, że wynalazłam tą książkę i myślę, że poniekąd jest to bardzo wartościowa lektura dla tych, którzy w jakiś sposób pobłądzili w swoim życiu....