Sześć sekund

2010-06-30
Krzysztof Puławski
Krzysztof Puławski detektyw Irak świat

więcej Więcej

Nie wiem na czym polega fenomen tej książki. Czyta się szybko, choć tak naprawdę o najciekawszych wątkach autor jedynie wspomniał, np dawne życie Semiry, co dokładnie wydarzyło się w Iraku, miłość policjanta do żony, życie zamordowanej rodziny itd.
Głównym wątkiem jest bezgraniczna miłość kobiety do syna oraz męża, którego stara się ze wszystkich sił tłumaczyć.
Głowna...

Nieżle budowane napięcie, przy ciekawej historii
Polecam na fanów kryminałów, rzadko przewidywalna

Za 4,79 zł zdobyte w Kauflandzie. Nie ma co narzekać. :D

Biorąc do ręki „Sześć sekund” Ricka Mofiny oczekiwałam zapowiedzianego bestsellera. Czy dostałam? Niestety, powieść mnie rozczarowała, bo z zapowiedzianej super książki mam chyba tylko napis na okładce. Powieść bardzo naiwna, napisana prostym, nawet za prostym językiem. Bohaterowie bez cech charakterystycznych, no chyba że wykreowani na wariatkę (jak Maggie), albo o...

Sięgnęłam po tę książkę bez przekonania, tym bardziej, że nie przepadam za thrillerami. Po ostatniej lekturze "Dziewczyny z pociągu" miałam chęć na coś lżejszego... Przyznam, że sama nie wiem dlaczego padło akurat na "Sześć sekund" Ricka Mofiny.

Książka zaskoczyła mnie bardzo pozytywnie już od pierwszych stron. Autor opisuje losy 3 bohaterów, którzy są w pewien sposób ze...

Bestseller kanadyjskiego pisarza przypadł mi bardzo do gustu. Każdy z bohaterów książki został dotknięty przez los trudnym doświadczeniem życiowym, z którym przyszło mu się zmierzyć. Rozmyślałem nad zdolnością człowieka, który stawia czoło własnym słabościom i próbuje wyjść cało z opresji, ratując od wszechobecnej śmierci siebie i własną rodzinę.

Zaintrygowała mnie...

Trzy równolegle historie, które - co raczej oczywiste- łączą się ze sobą, a każda z nich nosi w sobie pierwiastek dramatyzmu. Książka o wyborach, które dokonuje się pod wpływem tragicznych przeżyć, o zemście, ale i o bezgranicznej miłości. Sięgając pod książkę spodziewałam się ciekawszej fabuły. Przeczytałam ją, ale potrafię wymienić wiele tytułów bardziej interesujących.

Akcja w książce jest na początku powolna, ale zachęca do dalszego czytania i mocno przyśpiesza w ostatnich podrozdziałach. Polecam tym, którzy lubią nieskomplikowane thrillery.

"Sześć sekund" to dobra książka sensacyjna. Mamy w niej całe grono terrorystów zdeterminowanych, by swoje mordercze plany doprowadzić do końca, śledczych mozolnie odkrywających krok po kroku zamierzenia zamachowców, dobrze skonstruowaną intrygę, akcję trzymającą w napięciu oraz zwykłych ludzi, uwikłanych w wydarzenia o światowym znaczeniu.
I nie ukrywam, że właśnie ten...

Grunt, że dobrze się czyta i spleciona fabuła wciąga. Historia niestety już w połowie zaczęła być przewidywalna, za mało skomplikowana i za mało wątków zostało poruszonych.

• Domowa biblioteczka
  • Ebook
  • 2014
  • Thriller/sensacja/kryminał
  • G Thriller/Kryminał/Sensacja

Dodaj cytat z książki Sześć sekund