Jak nie zostałem menelem

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka, Prószyński i S-ka
83-7337-240-7
życie, poszukiwanie, wspomnienia

"Jak nie zostałem menelem" to historia młodzieńca, którego wciąż kusiła perspektywa innego życia. To opowieść o poszukiwaniu akceptacji, miłości oraz sensu egzystencji. Jest tu trochę śmiesznych anegdot, kilka poważniejszych refleksji, nutka nostalgii, szczypta sensacji. Także uwagi o filmie, literaturze, dojrzewaniu, uczuciach i zwyczajnym życiu, które czasami doświadcza nas dojmującą samotnością. Są opisy Warszawy - tej dawnej i tej dzisiejszej. Jest rozliczenie się z Ojcem - człowiekiem tyleż ważnym, jak dla każdego, co często irytującym, trudnym i wymagającym. Są też obrazy egzotycznych krain, podróży i rozmaitych bolesnych, a także humorystycznych przygód.

Podobno główny bohater przypomina autora tej książki. Autor bynajmniej nie zaprzecza.

Orza | 2016-08-04
Na półkach: 2016, Przeczytane