Żelazny dom

2013-11-13
Alina Siewior-Kuś
sierociniec ucieczka mafia

Oficjalne recenzje i

Przemoc podążała za nim niczym zapach

Link do recenzji

666 428 114

John Hart to jeden z moich ulubionych pisarzy.
Niestety ta książka ogromnie rozczarowała mnie.
Miałem wrażenie, że napisał ją ktoś inny.
Historia na siłę, zakończenie jak z Harlequina.

Doskonała książka, po prostu się zachwyciłam nią. Pochłonęła ją jednym tchem.

W pewnym sensie poruszająca historia, która ukazuje, jak potrafi być mocna miłość braterska.

Niestety, nie takiej fabuły się spodziewałem, kiedy się spodziewałem, że akcja ruszy, jak przy wątku porwania Eleny. Nie można im odmówić tego, że było dużo trupów, ale akcja była za wolna.

Końcówka troszkę wynagrodzila moje czekanie, bo poznaliśmy prawdziwą twarz Abi, były...

1919

Żelazny dom - sierociniec z piekła rodem.
Od niego się wszystko zaczyna.
I na nim się wszystko kończy.
Michael i Julian - bracia, we wczesnym dzieciństwie porzuceni, w sierocińcu walczą o przetrwanie. Michael jest silny. Julian wrażliwy, delikatny, typ ofiary.
A sama książka rewelacyjna! Trzyma w napięciu, wciąga jak bagno i cudownie dezorganizuje życie codzienne.

Chcę czytać takie książki przez osiem dni w tygodniu i trzynaście miesięcy w roku. Król Ludwik Słońce XIV rzucił kiedyś ,,o małom nie czekał,,. Ja rzucę – o małom nie zwlekał. Nieomal zaniechał...Ale od czego LC jest i grono znajomych z gustowną orientacją detektywistyczną. Ano od sugerowania, podpowiadania, awizowania. Tej i podobnych jej pozycji. Zdarza mi się czytać...

Nowy Jork, rodziny mafijne, wielka polityka i dwóch braci z sierocińca to wszystko składa się na doskonały kryminał trzymający w napięciu przez całe 460 stron! Polecam!

Zakłóciła mój normalny tryb życia.
Tak to jest z dobrymi książkami. :)
Na taką udało mi się trafić.
Żelazny dom – sierociniec z samego piekła.
Dwaj chłopcy walczą w nim o przetrwanie.
Dwóch mężczyzn, przygniecionych wspomnieniami z dzieciństwa.
Jeden słaby, wrażliwy. Drugi twardy, wyszkolony na zabójcę, ale z duszą jak nieoszlifowany diament.
Dwa różne życia. Jedna...

'' To nie był tylko budynek , ale twarde , poszarpane usta świata który ich zwymiotował ''

W Żelaznym mieście , na Żelaznej górze , ktoś wybudował Żelazny Dom . Dom był mocny , z grubymi murami i solidnymi drzwiami i oknami . Musiał taki być , ponieważ miał służyć żołnierzom przybywającym doń ze stresem pourazowym , tuż po wojnie secesyjnej . Po jakimś nieokreślonym czasie...

Książka bardzo dobra i trzymająca w napięciu. Nie jest to literatura łatwa i lekka. Dwaj bracia porzuceni w lesie, koszmarne dzieciństwo w sierocińcu pełnym przemocy i dalsze lata równie bezwzględne. Jednak znajdziemy tu też miłość braterską, walkę o lepszą przyszłość i zachowanie zdrowia psychicznego. Warto przeczytać!

John Hart (ur. 1965) - adwokat, który zadebiutował jako pisarz w 2006 "Królem kłamstw". Ta jest jego czwartym kryminałem wydanym w 2011. Wszystkie jego tytuły wydaje w Polsce "Sonia Draga".

Jak trafi mnie się dobry kryminał to noc zarwana i tylko kocice obsłużone, a reszta musi czekać. Tym razem lektura przedłużyła się...

• Chcę w prezencie
  • Thriller/sensacja/kryminał