Ostatnie dziecko

Wydawnictwo: Sonia Draga
The last child
literatura amerykańska
Gośka

W niewyjaśnionych okolicznościach znika dwunastoletnia Alyssa Merrimon. Jej brat bliźniak Johnny nie potrafi się z tym pogodzić i nawet po upływie roku nie zaprzestaje poszukiwań w przekonaniu, że jego siostra wciąż żyje i przebywa gdzieś w pobliżu. Nad chłopcem czuwa, zmagając się jednocześnie z własnymi demonami, Clyde Hunt, oficer policji, który od roku prowadzi śledztwo w sprawie zaginięcia Alyssy, nawet kiedy rozpada się jego małżeństwo, a kariera zawodowa wisi na włosku. Kiedy obaj odkrywają prawdę, okazuje się ona bardziej mroczna i przerażająca, niż ktokolwiek mógłby sobie wyobrazić.
"Ostatnie dziecko" to porywający thriller o wartkiej akcji, napisany z mistrzowskim literackim polotem.

źródło opisu: Wydawnictwo Sonia Draga, 2013

źródło okładki: http://www.soniadraga.pl/

Paco | 2018-05-19
Przeczytana: 19 maja 2018

Czarny chleb i czarna kawa.
I ta książka. Przyciężkawa.
Mroczny dzień i mroczna niwa.
Pozbierały swoje żniwa.
Autor wygenerował dzieło ponure.
Gdzie życia kolory są tylko bure.
Ciemne są myśli, ciemne są czyny.
Brudne od sadzy są też przyczyny.
Postępowania, wygrzebywania i pogwałcania
Pięknych cech literackich
Jakby skurczył się świat
Do spraw łajdackich.
Nie tędy droga Harcie łaskawy
Daj nam nadziei garść, choć smak cierpkawy
Daj dobry nastrój, balsam na duszę
Na brzdącach gwałty już się nie skuszę
Nie dawaj zimnej jak stal beznadziei
Lub opuść grono mych czarodziei.

wiech | 2017-10-10
Przeczytana: 10 października 2017

Kolejny raz John Hart dał mi to co lubię – głęboko emocjonalną powieść. Kryminał. Ale czyta się jak doskonałą powieść psychologiczną.
Tajemnica, strach, gniew… i powolne umieranie nadziei.
Z tym zmaga się 13-letni chłopiec. Nad wiek dojrzały.
Zdeterminowany by odkryć prawdę. Zdany wyłącznie na siebie.
Instynkt i przenikliwa inteligencja – to cechy, które dostrzega w nim tylko jeden człowiek. Gliniarz, który patrzy na jego rozpaczliwą determinację… i nie potrafi pojąć więzi, która łączy go z chłopcem.
Wyborna książka. Uwielbiam takie.
Zamknęła mnie w swoim mrocznym uścisku i nie puściła.
Dziękuję Johnie Hart… za emocje!
I do następnego spotkania ;)

Sargento_Garcia | 2013-11-11
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Ebook
Przeczytana: 11 listopada 2013

Świetnie napisany thrillera!.
Nie mogłem się od niego oderwać czytając od 22:30 do 04:30 :)

Książka obfituje w ciekawe i niespodziewane zwroty akcji oraz mroczne klimaty patologii społecznej. Postać głównego bohatera, 13-to letniego Johnnyego, jest nakreślona bardzo dokładnie zarówno pod względem fizycznym jak i psychicznym. Autorowi wspaniale udało się opisać uczucia targające bratem samotnie poszukującego zaginionej siostry bliźniaczki.

Polecam wszystkim miłośnikom takich klimatów.

Anika | 2014-01-04
Przeczytana: 23 grudnia 2013

Zgrabnie skonstruowany, mroczny i tajemniczy thriller psychologiczny. Fabuła wciąga , a postacie dobrze wykreowane. Polecam

Nozomi | 2015-07-02
Przeczytana: 02 lipca 2015

Świetnie się czyta, trzyma w napięciu, obaj główni bohaterowie budzą sympatię. Plus zaskakujące zakończenie.

Cirya | 2014-10-02
Przeczytana: 01 października 2014

Naprawdę świetny thriller!
trzymający w napięciu i zaskakujący, bardzo podobały mi się postacie wykreowane przez autora, szczególnie Johnny Merrimon, brat bliźniak zaginionej dziewczynki i detektyw Clyde Hunt, prowadzący śledztwo... bardzo charakterystyczne postacie, nietuzinkowe, dodające historii niepowtarzalności...
myślę, że dla fanów dobrego thrillera pozycja obowiązkowa :)

BagatElka | 2014-07-03

To jest to co lubię.Wszelkie owłosienie staje dęba i zapiera dech podczas czytania takich książek.
Nie pamiętam dzisiejszego dnia,nie wiem jak ugotowałam obiad,jak nakarmiłam psa i syna - wiem,że całkowicie zatraciłam się w tej historii.
Jeśli tylko dostanę inne książki Johna Harta przeczytam je bez wahania.

darkangel | 2015-01-09
Przeczytana: 09 stycznia 2015

Ciekawy i niesamowity thriller. Odpowiednia dawka emocji i zaskakujące zakończenie.

Gośka | 2014-09-02
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, 2014
Przeczytana: 02 września 2014

Świetna, świetna i jeszcze raz świetna książka! Czytałam z ogromnym zaciekawieniem i nie raz zdarzało mi się "obgryzać" paznokcie:)

Clyd Hunt to policjant, jakiego chyba każdy chciałby mieć obok siebie. Oddany swej pracy, uczciwy, uparty i przy okazji pełen wrażliwości. Kiedy na jego biurko trafia sprawa zaginięcia dwunastoletniej Alyssy, Clyd cały oddaje się poszukiwaniom dziewczynki. Mija rok, lecz sprawa nie rusza z miejsca. Clyd roztacza sekretną opiekę nad matką i bratem zaginionej, wciąż od nowa rozpatruje wszystkie wątki, cierpi przy tym zarówno jego praca, jak i życie rodzinne.
W tym czasie trzynastoletni już Johny, brat bliźniak zaginionej Alyssy, zawzięcie i sekretnie kontynuuje poszukiwania siostry. Systematycznie, według planu miasta przeczesuje budynki, podgląda ludzi, gromadzi podejrzane nazwiska. Chłopak próbuje wszystkiego, włączając w to magiczne rytuały Indian. Życie Johny'ego po zniknięciu siostry nie jest łatwe. Opuścił go ojciec a matka owładnięta rozpaczą...

Lilian | 2015-08-25
Na półkach: Przeczytane, A_Hart
Przeczytana: 25 sierpnia 2015

To chyba najmroczniejszy thiller tego autora. Wszędzie czuć klimat podmokłych bagien, leśnych ścieżek, gwałtownych burz, zrujnowanych domów i ciemnych nocy.
Nie sposób nie polubić bohaterów - szczególnie dwóch trzynastoletnich chłopców i detektywa. Chłopcy to Johnny i Jack - przedwcześnie pozbawieni dzieciństwa, ciężko doświadczeni przez życie, odizolowani przez społeczeństwo. Już same ich dialogi wskazują na fakt, że to już nie są dzieci, które mogą cieszyć się beztroską , Hart mistrzowsko pokazał jak zmienia się ich psychika pod wpływem przeżyć jakie zgotował im los. Poza motywem przewodnim, którym jest zagadka zaginięcia siostry i ojca Johnnego, to książka o przyjaźni, o sile więzi rodzinnych, o determinacji w dążeniu do celu.
Hart po raz kolejny udowadnia, że jest mistrzem w tworzeniu poruszających historii, zarówno trzymających w napięciu, jak i wzruszających...