Zimne miedziane łzy

Tłumaczenie: Aleksandra Jagiełowicz
Cykl: Detektyw Garrett (tom 3)
Wydawnictwo: Mag
Cold copper tears
838796896X
Agnieszka

Kolejna, trzecia wielka przygoda ze świata magii, w którym politycy do spółki z czarnoksiężnikami prowadzą wojny, napisana w konwencji czarnego kryminału z wielkim poczuciem humoru i sarkazmem. Piękne kobiety zawsze sprawiają, że Garrett, który zazwyczaj drobiazgowo analizuje każdą sprawę, zanim choćby skinie palcem, wpada w tarapaty. Kiedy więc w jego domu pojawia się wysoka blondynka i...

Piękne kobiety zawsze sprawiają, że Garrett, który zazwyczaj drobiazgowo analizuje każdą sprawę, zanim choćby skinie palcem, wpada w tarapaty. Kiedy więc w jego domu pojawia się wysoka blondynka i składa propozycję nie do odrzucenia, detektyw, zamiast wziąć wolne i dać szansę konkurencji, podejmuje się zadania. Gdy wkrótce potem odwiedza go sam Wielki Inkwizytor, prosząc o pomoc Garrett wie, że wpakował się w niezłą kabałę. Tym bardziej, że ktoś przeznaczył go na ostatnią ofiarę pradawnego boga i ani myśli zrezygnować ze swego zamiaru...

Artur | 2015-03-05
Na półkach: 2015, Przeczytane
Przeczytana: 05 marca 2015

Mam lekkie wrażenie obniżenia lotów. Poziom książki nieco zapikował w dół, ażeby później utrzymać się już na stałym pułapie. Osobiście jestem przyzwyczajany do książek autorstwa Cooka, niedopowiedzień, trzymania czytelnika zatopionego w ciemności i niedoścignionej tajemnicy. To też cecha dobrego kryminału, gdzie nie jesteśmy w stanie dowiedzieć się kto był tym zabójcą.
Tym razem jednak mam wrażenie lekkiej przesady. Tak jakby nitki powiązań pomiędzy poszczególnymi wątkami były zbyt luźne. Brakuje mi też jakiegoś takiego większego finału po tej całej akcji. Cóż. W końcu nie można mieć wszystkiego.

Ogromnym plusem książki, niezaprzeczalnie, jest czarny humor, który potrafi objawić się w bardzo ciekawych przemyśleniach Garretta.

Pazaak | 2013-06-06
Przeczytana: 06 czerwca 2013

Jak Chandler

macrac1068 | 2016-10-12
Przeczytana: 12 października 2016

Wg mnie o dobry kawałek lepsza niż część 2. Duży plus za króla podziemia-kacyka. Ten bohater z drugiego szeregu naprawdę wspaniale uzupełnia wachlarz postaci. Garrett jak Garret-mistrz cynizmu, czarnego humoru i mimo wszystko człowiek honoru. Truposz również nam się tu trochę "ożywił" , bo dotychczas raczej był elementem wyposarzenia domu :)). Wciąga i zachęca do dalszego śledzenia losów detektywa. Trzeba przyznać (banał), że to udana seria.

Moridin | 2014-04-03
Przeczytana: 03 kwietnia 2014

książka bardzo dobra jedna z moich ulubionych

Poseidon | 2016-08-30
Na półkach: Kindle, Przeczytane