Gorzkie złote serca

Cykl: Detektyw Garrett (tom 2)
Wydawnictwo: Mag
Bitter Gold Hearts

Ktoś igra z ogniem, porywając syna i dziedzica Strażniczki Burz. Sytuacja jest na tyle poważna i wymagająca dyskrecji, że może jej podołać jedynie Garrett - prywatny detektyw, który właśnie zaczyna się nudzić po zamknięciu sprawy Niebezpiecznych Rusałek. Czy jednak Garrett poradzi sobie z hordami płatnych zabójców i ogrów oraz magią, której nie sprostali najtęźsi czarnoksiężnicy...? Tym...

Czy jednak Garrett poradzi sobie z hordami płatnych zabójców i ogrów oraz magią, której nie sprostali najtęźsi czarnoksiężnicy...? Tym bardziej, że w rozgrywce biorą udział najbardziej wpływowe osobistości świata zamieszkanego przez elfy, gnomy i centaury.

Artur | 2015-02-27
Na półkach: 2015, Przeczytane
Przeczytana: 26 lutego 2015

Mroczny i brutalny świat, mroczne miasto, mroczne sprawki. Nie omijają nikogo, nawet tzw. Góry gdzie bogaci i wpływowi pławią się w luksusach. Garret po raz kolejny będzie zawieszony pomiędzy jednym a drugim niebezpieczeństwem,próbując rozwikłać zagadkę kto? kogo? i dlaczego?

Nie zabraknie mu oczywiście towarzystwa pięknych, ale sprowadzających kłopoty, pań. Nie zabraknie także jego podstawowego cynizmu, który stanowi prawdziwą ozdobę opowieści.

michal3 | 2016-01-29
Przeczytana: 20 stycznia 2016

Garrett w formie. Mówili mu by się nie angażował, ale on swoje. I dobrze. Seria Glena Cooka jest zaiste niebanalna. Takiego przemieszania z poplątaniem nigdzie indziej nie uświadczymy. Morderstwa, kradzieże, bójki, czary, zdrady. I to wszystko w jednym tomie. Nic tylko czytać.

Kolejny apel do wydawcy: wydawać.
Apel do Czytelnika: czytać.

macrac1068 | 2016-10-09
Przeczytana: 09 października 2016

To wciąż świetna seria. Dobry humor i lekkość, która jest dużą zaletą tej serii. Niestety tom 2 jakby trochę chaotyczny. Intryga pełną gębą, ale odnosiłem wrażenie,że autor jakby miewał zbyt duże przerwy pomiędzy kolejnymi fragmentami. To oczywiście subiektywna opinia, bo seria jest całkowicie godna polecenia.

Poseidon | 2016-08-14
Na półkach: Kindle, Przeczytane