Front burzowy

Tłumaczenie: Piotr W. Cholewa
Cykl: Akta Harry'ego Dresdena (tom 1)
Wydawnictwo: Mag
Storm Front
fantastyka, magia, Harry Dresden, czary
miqa

Odnajdywanie rzeczy zagubionych. Śledztwa paranormalne. Konsultacje, porady. Ceny konkurencyjne. Żadnych napojów miłosnych, sakiewek bez dna, przyjęć ani innych rozrywek. Harry Dresden jest najlepszy w tym, co robi - i wcale nie dlatego, że robi to jako jedyny. Kiedy więc chicagowska policja trafia na sprawę, która przekracza możliwości śmiertelników, to u niego szuka odpowiedzi. Zwyczajny...

Odnajdywanie rzeczy zagubionych.
Śledztwa paranormalne. Konsultacje, porady.
Ceny konkurencyjne.
Żadnych napojów miłosnych, sakiewek bez dna,
przyjęć ani innych rozrywek.

odpowiedzi. Zwyczajny świat bowiem wcale nie jest taki zwyczajny, jak mogłoby się wydawać. W rzeczywistości jest pełen niezwykłych, nadprzyrodzonych istot - a większość z nich słabo zgadza się z ludźmi.
W takich sytuacjach wkracza Harry - trzeba maga, żeby schwytać... no, to właśnie, z czym policja akurat ma kłopoty.

Jest tylko jeden problem. Interes - delikatnie mówiąc - zdycha. Kiedy więc policja wzywa Harry’ego jako konsultanta w sprawie podwójnego krwawego morderstwa, dokonanego z pomocą czarnej magii, Harry liczy na
zastrzyk gotówki. Jednakże tam, gdzie działa czarna magia, stoi za nią jakiś czarny mag. Teraz ten mag zna imię Harry'ego. I wtedy sprawy stają się... interesujące.

Magia. Potrafi zabić.

źródło opisu: okładka

źródło okładki: http://www.mag.com.pl/ksiazka-981--0-0-Front_burzowy.html

Opinie czytelników (2021)
veinylover | 2017-11-09
Przeczytana: 09 listopada 2017

Bardzo mi się podoba ta książka pełna n i e s a m o w i t o ś c i rodem z Pilipiuka, w klimacie opowiadań o prywatnych detektywach i wszystko w wymyślnym uniwersum niby to zwyczajnej rzeczywistości, a jednak pełnej podskórnej magii dostępnej do oglądu tylko wybranym.
Naprawdę rewelacyjnie się to czyta.

kaktusowaona71 | 2017-02-15
Przeczytana: 15 lutego 2017

Wszyscy ( albo przynajmniej większość ) słyszeli o czymś takim jak romans paranormal. Prawda ?
Zdecydowanie mniej osób miało jednak do czynienia z kryminałem paranormal.
Cóż...właśnie przed chwilą ukończyłam czytanie pierwszej książki reprezentującej tą właśnie gałąź ( czy raczej gałązkę ) literatury. Powiem szczerze, że sama nie wiedziałam czego się spodziewać…
Połączenie wiedźm, magów, czy demonów , z prowadzonym śledztwem w sprawie o morderstwo, jakoś niespecjalnie do mnie przemówiło. Takie jakieś to było wszystko grubymi nićmi szyte… Jakkolwiek dziwacznie by to nie zabrzmiało, odebrałam tą pozycję, jako kryminał dla najmłodszych. :)
Styl dość beznamiętny, choć poprawny i nie nurzący. Bohater który aparycją teoretycznie nie przypomina Apolla, to jednak okazuje się być herosem nie do zdarcia. Przetrzymuje absolutnie wszystko i mimo, że na logikę rzecz biorąc, sto razy już powinien w międzyczasie paść na pysk- to za każdym razem po odebraniu tęgiego lania od tego czy tamtego,...

Magnis | 2017-08-05
Przeczytana: 15 lipca 2017

Polowałem sporo czasu na książkę Front burzowy będącym pierwszym tomem przygód detektywa i maga zarazem Harry’ego Dresdena. Przyznaje, że gdy dostałem nareszcie w swoje ręce to bardzo się ucieszyłem z tego powodu. Po wielu oczekiwaniach mam i mogę przeczytać. Byłem arcyciekawy książki, bo nie ukrywam uwielbiam takie powieści i historie. Tak samo kryminały i fantastykę. Dlatego z nadzieją na dobrą lekturę zabrałem się do czytania.
Harry Dresden to jedyny mag w mieście, którego poznajemy kiedy akurat nie rozwiązuje żadnej sprawy. Niestety taka sytuacja nie trwa wiecznie i pewnego dnia do biura przybywa kobieta poszukująca swojego męża. Na domiar złego świadczący też usługi jako konsultant policji zostaje wezwany do makabrycznego zabójstwa. Próbuje odnaleźć tropy i odkryć prawdę, lecz poszukiwania stają się coraz bardziej niebezpieczne. Staje pomiędzy dwoma trudnymi sprawami, które musi rozwiązać i wykazać się sprytem.

W początkowych rozdziałach autor tworzy opowieść jakbyśmy...

Nozomi | 2017-09-14
Przeczytana: 14 września 2017

Tak bardzo chciałabym znaleźć jakąś długą serię, która by mnie wciągnęła tak jak "Mroczna Wieża" Kinga. Niestety "Akta Dresdena" to znowu nie to. Główny bohater zdecydowanie nie przypadł mi do gustu. Taka łajza, która ciągle dostaje łomot i ślini się na widok każdej napotkanej kobiety. To pewnie miało być zabawne, jak można sądzić z napisu na okładce "Doskonałe humorystyczne fantasy". Niestety nie było. Jedyna postać, która mi się spodobała, to Johnny Marcone, jednak było go tak mało, że nie zdołało to uratować książki. No i sposób przedstawienia elfów... kompletna masakra!

8_oclock | 2015-06-01
Przeczytana: 01 czerwca 2015

Bardzo przyjemny kryminał z nutą fantasy, otwierający cykl Akta Dresdena. Bohaterem jest Harry (czworga imion) Dresden, mag ogłaszający swoje usługi w chicagowskiej gazecie. Ponieważ na jego usługi jest raczej małe zapotrzebowanie, Harry zazwyczaj nie ma czym opłacić czynszu, ratuje go dopiero rola konsultanta policji. W ten sposób styka się z makabrycznymi morderstwami, bierze udział w poszukiwaniach czarnego maga i naiwnie nie orientuje się, że od początku jest wrabiany. Nad Harrym piętrzą się kłopoty z każdej strony, akcja płynie gładko i wciąga czytelnika.
Chciałam dać siedem gwiazdek, ale przypomniało mi się, że siedem otrzymał Felix Castor ("brat bliźniak"), którego wyobraźnia pozwoliła mi popłynąć po szalonym Londynie. Tu magia nie do końca mnie przekonała. Także Harry otrzymuje odrobinę mniej niż siedem, a ja czekam na kolejną część.

pablo | 2012-03-07
Przeczytana: 29 lutego 2012

Literatura dla każdego. Czysto rozrywkowe, leciutkie fantasy, płasko rzucone na wody rozrywki. Przygody Dresdena łyka się niczym słodki soczek - szybko, ale suszy po niej nadal.

Dla rozrywki, dla oderwania się, dla relaksu. Literacka cola w najlepszym wydaniu, która w niewielkich dawkach smakuje wyśmienicie, w większych powodując wymioty.

Zapraszam do dyskusji i wygodniejszej lektury:

Bardzo chciałam zapoznać się z Aktami Dresdena. Bo lubię urban fantasy, bo lubię powieści z humorem, bo miksów fantastyki i kryminałów nigdy dość. Oczekiwałam czegoś lekkiego oraz odprężającego. I coś takiego otrzymałam, jeśli lubi się odmóżdżacze.

Harry Dresden to najlepszy i jedyny chicagowski detektyw od spraw paranormalnych. Tylko że nawet najlepsi fortuny na czymś takim się nie dorobią. Dlatego bardzo cieszy się z kolejnego policyjnego zlecenia, tym razem w sprawie brutalnego morderstwa dokonanego przy pomocy czarnej magii. Tyle że za czarną magią może stać wyłącznie czarny mag...

Zacznę od elementów humorystycznych, bo na tym polu zawiodłam się najbardziej. Albo miałam...

McRap1972 | 2016-01-12
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, E-booki, 2016
Przeczytana: 12 stycznia 2016

Raczej przeciętne czytadełko. Spodziewałem się powieści sensacyjnej z elementami fantastyki. Ale niestety proporcje zostały zachwiane. Trudno czytać książkę gdzie nie ma właściwie żadnego napięcia. I tak wiadomo, że bohaterowi nie stanie się nic złego. A jak jak już wydaje się, że stać coś się może ... zaraz rzuci jakieś tam zaklęcie i wszystko będzie dobrze. Po kolejne części już nie sięgnę. Ale tragedii nie było. 5/10 to chyba uczciwa ocena.

DonSzabla | 2015-11-15
Na półkach: Przeczytane, 2015, Posiadam
Przeczytana: 15 listopada 2015

"Front burzowy" to kryminał z licznymi wątkami fantastycznymi w tle. Takie połączenie szczególnie przypadło mi do gustu, ponieważ jestem fanem obu gatunków. Powieść Jima Butchera nie jest może wysokich lotów, ale miło spędziłem przy niej czas i to jest najważniejsze.

Solidna dawka emocji z dodatkiem dobrego humoru umili czas każdemu, kto sięgnie po książkę z Harrym Dresdenem.

Katarzyna Sidor | 2015-05-29

Mam slabosc do tzw. czytadel paranormalnych.Tych,ktore nie sa infantylne i napisane po to aby uzywac gatunku do scen erotycznych watpliwej jakosci lub egzaltowanych przezyc jakiejs panienki...Dlatego tez, caly cykl o Dresdenie jest moim ulubionym i wyczekuje kazdego kolejnego tomu z niecierpliwoscia.Bohater przypomina mi troche detektywa Raymonda Chandlera -Phlipa Marlowea.Taki mroczny, doswiadczony przez zycie, troche melancholijny i cyniczny - a w glebi serca uczciwy do szpiku kosci i ratujacy niewinnych z narazeniem zycia. To caly HARRY DRESDEN -detektyw do spraw nadnaturalnych i niebezpiecznych, ktore przerastaja zwyklych smiertelnikow.

zobacz kolejne z 2011