Krwawa uczta

Tłumaczenie: Andrzej Milcarz
Cykl: Kartoteka wampirów (tom 1)
Wydawnictwo: Astrum
6 (9 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
Bloodlist
wampir
horror
Lisek_1986

Akcja rozgrywa się w Chicago, w scenerii słynnych rzeźni chicagowskich. Jack Fleming to wampir z przypadku. Zakochuje się w kobiecie, która obdarza go drugą naturą. Zamordowany i wrzucony do jeziora Michigan ratuje się dzięki swym zdolnościom i trafia w środowisko mafii, ścigany za posiadanie listy współpracujących ze światem przestępczym. Jak potoczą się jego dalsze losy?

źródło opisu: opis okładkowy

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Magnis | 2018-04-01
Przeczytana: 31 marca 2018

Do książki Krwawa uczta powróciłem któryś raz z rzędu, aby znów przeczytać ponownie. Byłem ciekawy jak wypadnie obecnie, bo pozostawiła po sobie poprzednio miłe wspomnienia, ale czy na pewno dostałem pełnokrwisty horror jak sugeruje opis, a może coś innego. Zawsze postać wampira kojarzy mi się z klasykami lub potworem rządnym krwi, który nie cofnie się przed niczym, aby dostać się do swojej ofiary. Dlatego trochę miałem obaw przy powtórnym sięgnięciu, bo zawsze może okazać się, że kiedyś spodobało mi się. Teraz tylko wypadnie nieźle.
Jack Fleming budzi się i zostaje staranowany przez samochód. Niestety wiedziony swoją odmienną naturą, którą jeszcze nie poznał zostaje wplątany w sprawę groźnego gangu. Chcący dowiedzieć się o swojej przeszłości będzie musiał stawić czoło gangsterom i odnaleźć odpowiedz na pytanie co stało się z nim przed tym wszystkim.
Akcję powieści osadziła autorka w czasach rzeźni chicagowskich, czarnych interesów, skorumpowanych polityków i glin, ale również w...

Zuzia | 2015-05-01
Przeczytana: 16 listopada 2012

Gorszej okładki nie widziałam, ale książka naprawdę fajna wbrew pozorom. Trochę traci przy tłumaczeniu, ale nie mozna mieć wszystkiego.

Twiggy | 2017-03-07
Na półkach: Przeczytane, Książki Mamy