My Big Fat Supernatural Wedding
wesele, czary, wampiry, wilkołaki

Cóż mogłoby pójść nie tak (albo tak jak trzeba) na nadprzyrodzonym weselu? Wszystko! Te niepoprawnie zachwycające, pełne seksownego humoru i przezabawnych postaci, trzymające w napięciu opowiadania sprawią, że będziecie domagać się więcej. Ten zbiór opowiadań utalentowanych autorów jest prawdziwym darem z innego świata. Razem stanowią najlepszą, nadprzyrodzoną powieść, jaką można przeczytać.

książek: 2077
onika | 2014-02-12
Przeczytana: luty 2014

I znów zafascynowała mnie okładka i tytuł...Jednak wbrew moim nastawieniom pod tą landrynkową pierzynką kiczu leżakują sobie bardzo przyzwoite opowiadania, w których ślub i wesele stanowią tylko punkt wyjścia dla historii. I w zasadzie nie ma w tym zbiorze opowiadania, które mogłabym określić, jako słabe, bo w każdym znalazłam coś wartego uwagi. A co dla mnie najważniejsze, lektura tej książki była dla mnie doskonałym wypoczynkiem po ciężkich dniach.

Nie mogę się jednak nie odnieść do okładkowego opisu tego zbioru i obietnic serwowanych przez wydawcę: nie zauważyłam by opowiadania trzymały mnie specjalnie w napięciu, akurat u mnie napięcie rozładowywały, przezabawnych postaci też jakoś nie zauważyłam, za to było kilku naprawdę interesujących i dobrze skonstruowanych bohaterów. No i wciąż nie wiem, cóż może znaczyć określenie "seksowny humor", ale podobno pełno go w tej książce...

Myślę, że nie trzeba być wielkim wielbicielem motywów nadprzyrodzonych, żeby z przyjemnością...

Aurora92 | 2015-06-16
Przeczytana: 16 czerwca 2015

Po prostu głupie. Większość opowiadań albo nie trzyma się kupy i jest dziwna, albo akcja nagle się kończy. Większa część z nich po prostu jest wyrwana z kontekstu, gdyż stanowią część jakichś cykli opowiadań danych autorów, i dlatego nie wiadomo, o co chodzi. Być może całe cykle byłyby ciekawe, jednak w takiej formie, jak w książce, było to dla mnie nie do strawienia. A szkoda, bo sam pomysł na zbiorek opowiadań o ślubach z nadprzyrodzonymi elementami wydawał się dość fajny.

red_diva | 2016-07-03
Na półkach: Fantasy, E-book, Przeczytane
Przeczytana: czerwiec 2016

Pierwsze opowiadanie okropne jak dla mnie, nie mogłam przebrnąć przez nie. Na szczęście kolejne dało się czytać i nie były najgorsze. Wolę jednak zamiast 6 opowiadań w książce 4 bardziej obszerne.

anador | 2015-01-10
Przeczytana: 2009 rok

Kompletnie nie moja bajka. Pewnie ma rzesze fanów lubujących się w historiach o wampirach, wilkołakach itp. lecz mnie ta lektura całkowicie rozczarowała - ani interesująca, ani pięknym stylem pisana, ani trzymająca w napięciu.. nic w niej dla siebie nie znalazłam. Nie przeczytałam nawet całości i nie czuję takiej potrzeby, zrezygnowałam po ok. 2/3. Dostałam ją w prezencie od kogoś, kto zasugerował się moim zainteresowaniem "Sagą o Ludziach Lodu" (osobiście związku nie widzę), a kto potem sam mocno się rozczarował, gdy przeczytał jedno losowo wybrane opowiadanie.

Aga | 2011-01-19
Przeczytana: 18 stycznia 2011

Jest to zbiór dziewięciu opowiadań, w których występuje wspólny motyw: ślub. I jak to zwykle w antologiach bywa: są opowiadania dobre i średnie - ich atrakcyjność wzrasta wraz ze zbliżaniem się do końca książki, więc całość pozostawia pozytywne wrażenia.

majek | 2010-12-15

Antologia pełnych humoru, niezwykłych opowieści o ślubach i miłości. Ta książka, zaludniona wyrazistymi, pełnymi charakteru postaciami może umilić każdą nudną chwile oczekiwania na np. pociąg. W dodatku napisana jest łatwym i przystępnym dla czytelnika językiem, więc brnie się przez nią jak burza przez pole. [4]

Iara | 2016-04-06
Na półkach: Z biblioteki, Przeczytane

Jak to zbiór opowiadań, raz lepiej raz gorzej. Całość ok, ale nie powala. Czuję się trochę zawiedziona schematycznością niektórych tekstów. Zbiór jako całość ratuje Jim Butcher, którego opowiadanie było po prostu świetne. Harry Dresden jest wspaniały zarówno w powieściach jak i opowiadaniach. Reszta taka sobie.

eR_ | 2014-05-13

Boże uchowaj nigdy więcej!
I po kiego grzyba w 2004 roku to przeczytałem?
Byłem młody to i głupi-tak sobie tłumaczę,ale trauma została.

książek: 2023
Agata | 2013-01-29

No i jest nie źle :)
Szczerze pisząc spodziewałam się gorszych opowiadań,a tu bardzo miła niespodzianka. Dużo humoru, ciekawe sytuacji, bez bajkowych miłości.

Namira | 2014-04-22
Przeczytana: 14 kwietnia 2014

Książka to zbiór krótkich, ciekawych i zabawnych opowiadań o tematyce weselnej:)
Nie byłam pewna, czy dobrze robie biorąc ją do domu, ale nie zawiodłam się :) Nie jest może wysokich lotów, ale jest dobra, dla wszystkich miłośników nadprzyrodzonych klimatów:)