Krwawe powroty

Kelley ArmstrongJim Butcher Wydawnictwo: Fabryka Słów Seria: Antologie kryminał, sensacja, thriller
Many Bloody Returns
Magdalena Grochowalska
Fabryka Słów
Many Bloody Returns
kryminał, sensacja, thriller
Magdalena Grochowalska
Antologie
Krwawe powroty

Bardzo dobry, lekki zbiorek opowiadań o wampirach.
Niektóre lepsze, niektóre średnie, jedno rewelacyjne;)

Polecam, to jak dobry deserek po soczystym steku.

Bardzo lekka i "milutka" lektura, treść trochę zbyt odstaje od okładki.

Na półkach: , , , ,

Plusy:
+szczypta humoru
+obecność innych stworów niż wampiry
+większość opowiadań lekko się czyta

Minusy:
-opowiadania to bardziej paranormal romnse, niż horrory
-tematyka antologii szybko się nudzi

Nie czytałem cyklu "Zmierzch", ale jestem pewny, że jego fankom na pewno się spodoba, osobiście nie lubię tego typu książek.

Kolejny dzień i kolejna książka przeczytana (dzięki czemu moja kupka wstydu maleje). Tym razem padło na książkę „Krwawe Powroty”, która jest zbiorem opowiadań o wampirach. Było to dość „niezwykłe przeżycie”.

Czytanie tej książki sprawiło, że przeżyłem pewne „doświadczenie duchowe”, ale o tym będzie pod koniec tej recenzji. Sięgnąłem po tą książkę z dwóch powodów, po...

Zbiór dwunastu takich sobie opowiadań o wampirach. Nie ziewałem w czasie lektury, ale i nie odpłynąłem daleko. Wielbicielom tematu zapewne będzie się podobać.

Zbiór opowiadań pisanych na zamówienie autorek antologii. Elementem łączącym jest obecność wampirów oraz urodziny. Niestety w zbiorze nie znajdziemy ani jednego niezapomnianego tekstu, takiego, który zmusi do myślenia albo chociaż zaskoczy niecodziennym potraktowaniem tematu. Opowiadania z reguły napisane poprawnym stylem, niektóre zabawne, czyta się je znośnie, tylko że...

Przyjemnie i szybko się ją czyta. Lektura dla osób z lekkim podejściem i nie szukających wielkich wrażeń.

Antologia opowiadań o tematyce łączącej wampiry i urodziny. Kilka naprawdę świetnych historii, ale też takie, które wcale mi się nie podobały.

Opowiadania w tej antologii są całkiem ciekawe, moim zdaniem żadne z nich nie jest złe, ale też większość z nich nie wzbudziło we mnie jakiegoś większego zainteresowania.

Temat wampirów wydaję się być już wyeksploatowany w każdy możliwy sposób. Filmy, seriale, gry, komiksy i rzecz jasna książki w szerokim zakresie: od powieści dla nastolatek i romansów, przez krwawe horrory w stylu gore, aż po kryminały czy też sztandarowe dla tego tematu urban fantasy. Czy da się zatem napisać w tym motywie coś nowego, nietypowego; coś, co dało by historiom...

Dyskusje

• Fantastyka