Renegaci

Tłumaczenie: Zbigniew Jankowski
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Horror - Phantom Press". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Phantom Press
Renegades
83-85276-90-4
renegaci, thriller
horror
asia

W Wielkiej Brytanii odbywa się spotkanie na szczycie mające położyć kres walkom terrorystycznym z IRA. Dochodzi jednak do zamachu dokonanego przez renegatów nie chcących pokoju. Rozmowy stają pod znakiem zapytania. Brytyjski wywiad wysyła dwójkę agentów: Seana Doyle'a i Georginę Willis, by rozwiązali problem. David Callahan - milioner i handlarz bronią, znudzony życiem szuka nowych doznań,...

David Callahan - milioner i handlarz bronią, znudzony życiem szuka nowych doznań, które rozbudzą jego wybujałe żądze. Nie cofa się przy tym przed zbrodnią i najgorszymi zwyrodnieniami. Mark Channing odnajduje w opuszczonym kościele demoniczny witraż autorstwa prawdopodobnie Guillesa de Rais - średniowiecznego czarnoksiężnika, który wymordował prawie dwie setki dzieci dla swoich satanistycznych praktyk. Z witraża emanuje zła moc odbijając się na psychice badacza.
Losy tych wszystkich postaci schodzą się w jednym punkcie i nie jest to spotkanie pokojowe... Jako ciekawostkę można potraktować fakt, że autor był kiedyś heavy metalowym perkusistą. Znalazło to odzwierciedlenie w postaci cytatów otwierających poszczególne rozdziały - są to słowa Iron Maiden, Queensryche, itp. Ponadto główny bohater nosi długie włosy, skórzaną kurtkę, słucha Black Sabbath. Piękne lata 80-te...

To jakiś koszmar. Książka trafiła w moje ręce przez totalny przypadek i natychmiast została pożyczona na wiecznie oddanie osobie, za którą raczej nie przepadam. Niech ma.

ZadokAllen | 2013-12-24

Osobiście uważam że to słaba kniga. Jak dla mnie to o wiele za mało było w niej elementów horroru, a za dużo sensacyjnych pierdół, pościgów, strzelanin itp. Spodziewałem się że motyw demona którego czcił Gilles de Rais zostanie lepiej rozwinięty. Dobrze by było jakby autor więcej legend czy też okultyzmu wplótł w tą opowieść, tak jak to robi Masterton.

underluk | 2010-10-18
Przeczytana: 07 września 2010

Jeśli ktoś lubi filmy akcji z lat 80', gdzie niezniszczalna jednoosobowa armia, rozprawia się z całym złem tego świata, może sięgnąć. O ile nie będzie go raził na siłę dodany wątek grozy, który w tej historii, właściwie nic nie znaczy.

portos | 2016-10-22
HaryAngel | 2016-05-01