Błogosławieni, którzy robią ser

Blessed Are The Cheesemakers
83-7337-848-0
farma, ser, Irlandia
Pistacia

w Irlandii najlepszy ser na świecie. Ich problemem jest brak potomków, którzy przejęliby rodzinny interes. Co prawda Corrie ma wnuczkę Abbey, ale mieszka ona w prymitywnej chacie na maleńkiej wyspie na Pacyfiku wraz z mężem opętanym poczuciem misji, której celem są tubylcy, a właściwie ich kobiety. W tym samym czasie na innym kontynencie Kit Stephens nie potrafi sobie poradzić ze stratą żony i nienarodzonego dziecka... Może go uratować tylko cud. Czy zdarzy się on w magicznym miejscu w odległej Irlandii, gdzie ciężarne wegetarianki doją krowy w rytm melodii z musicalu „Dźwięki muzyki”, a w piwnicy dojrzewają aromatyczne sery? I gdzie przez przypadek spotykają się mężczyzna po przyjściach i kobieta o złamanym sercu. W tej ciepłej opowieści spotkamy całą galerię oryginałów, którym nie zawsze układa się w dzisiejszym świecie. Szukając własnego miejsca, poznają smak przyjaźni i miłości. A przede wszystkim poznają samych siebie.
Zaletą i magnesem tej niecodziennej historii stworzonej przez nowozelandzką pisarkę jest przede wszystkim poczucie humoru i ciepło emanujące z wyrazistych postaci. A ser? Nigdy nie zdawałam sobie sprawy, że mały kawałek przetworzonego mleka może być tak "ludzki"!

| 2011-09-08
Przeczytana: 09 listopada 2010

Gdyby kierować się jedynie okładką, zapewne nigdy bym nie sięgnął po tę lekturę. I straciłbym bardzo wiele. Świetna opowieść o zagmatwanym życiu w dzisiejszym świecie i o tym, że mimo wszystko nie warto się śpieszyć. Bo życie i tak pójdzie swoim własnym, zaskakującym torem. Gorąco polecam!

zeida | 2013-11-07
Przeczytana: 07 listopada 2013

Bohaterowie tej książki są jak składniki sera - tylkonajlepiej dobrane tworzą ser idealny! To już trzecie moje spotkanie z twórczością Sarah-Kate Lynch i za każdym razem czuję ten specyficzny klimat, ciepło. Zdecydowanie polecam!

bartles | 2015-04-28
Przeczytana: 01 stycznia 2000

To jedna z tych książek, które czyta się z uśmiechem na ustach. Błogosławiona niech będzie ta, która tę książkę napisała. :)

Kinga Kulig | 2015-11-29
Przeczytana: 16 maja 2015

Zaskakująco bardzo dobra lektura ostatnich kilku dni! Powieść okazała się bardzo przyjemnym oderwaniem od codziennych obowiązków i gonitwy. Co prawda, pisarka po raz kolejny zderzyła Czytelnika z problemami natury ludzkiej, jednakże drobne wstawki bohaterów okazały świetnym umilaczem czasu i zarazem poprawy nastroju, polecam Wam.
Książka jednego tchu, chłonęłam ją intensywnie przez dwa dobre dni. I jak zawsze, mimo przewidywalnego zakończenia, uśmiech zagościł na mojej twarzy, ale też blogi spokój ogarnął moje wnętrze ;)

Abbey Corrigan - od ponad 10 lat nie widziała swojej matki, Rose. Każda obrała własną ścieżke. Młoda kobieta postanawia zaangażować się w wolontariat. Podczas spotkania poznaje Bruce'a, uczucie od pierwszego wejrzenia. Oboje to czują, wiedzą że są sobie przeznaczeni.
Wspólnie opuszczają wielkie miasto i lądują na małej wyspie Sulivan, na której nie ma dostępu do prądu oraz instalacji wodno - gazowej. Dobrowolnie wybierają taki styl życia, bez dogodności dnia...

książek: 2006
janka_agh | 2011-08-01
Na półkach: Przeczytane, Obyczajowe
Przeczytana: 01 sierpnia 2011

Rozpoczyna się dość smutno, jednak w sumie jest to lekka, zabawna opowieść o miłości z serem w tle. Ser jest specjalny, pleśniowy i czasami zdaje się wylewać z kart książki - to dla smakoszy:). W sumie ciepła i zabawna lektura, w sam raz na wakacje

orchidea | 2012-08-06
Przeczytana: 05 października 2010

powieść napsiana jest w specyficznym klimacie: beztroska spokojna irlandzka wieś i urokliwe gospodarstwo, zamieszkałe przez niezwykłych ludzi.
Pomiędzy tym magia, miłość i przeznaczenie.
Do tego dodamy mnóstwo humoru i już mamy kwintesencję dobrej powieści.
Tutaj poznacie trzy koty, które wabią się: Jezus, Maria i Wszyscy Święci, poznacie obsługę pasteryzatora mleka o nazwie: "Stary pierdzący tyłek", dowiecie się, co to jest "dotko" i dogłębnie poznacie pracę serowarów.
Postokroć polecam !!! :)

muszka-pietruszka | 2014-02-27
Przeczytana: 2010 rok

Przezabawne. Naprawdę śmiałam się głośno w autobusie i na korytarzu w przychodni. Wzruszająca, zwariowana książka, od której nie mogłam się oderwać. Z galerią postaci niepodobnych do niczego w literaturze. No i ten ser! Chyba najzabawniejsza ze wszystkich książek Lynch... W każdej kolejnej próbuję znaleźć ten klimat, a ona robi się coraz poważniejsza... Ale na szczęście wciąż jest wierna pomysłowi łączenia literatury z gastronomią. Był już szampan, chleb, cukiernia... Ciekawe, co jeszcze nas czeka? Ta serowa książka jest bardzo wysoko na liście moich ulubionych.

mephalisko | 2012-09-10
Na półkach: Przeczytane, Sympatyczne

Jedna z tych książek po których przeczytaniu zaczynam wierzyć w ludzi i miłość, a świat od razu staje się bardziej kolorowy. Zmieniła także mój sposób patrzenia na ser :)

Urszula | 2011-06-15
Przeczytana: 14 czerwca 2011

dobra, mądra książka, doskonale się czyta i chyba to będzie moja ulubiona autorka.

kasik | 2013-07-31

Jedna z moich najbardziej ulubionych książek - daje nadzieję.