Korona z jelenich rogów

Wydawnictwo: Amber
Horn Crown
magia, przygoda, swiat czarownic
Lisek_1986

Lud Hallack, uciekając przed niebezpieczeństwem zagrażającym ich rasie, kierowany przez Mieczowych Braci, przechodzi przez bramę, by trafić do nowej, górzystej krainy, która później ma być znana pod nazwą High Hallack. Iynne z klanu Garna nierozważnie wchodzi do miejsca Mocy i zostaje porwana przez złe moce. Jej krewny Elroni i Gathea, młoda dziewczyna, uczennica Mądrej Kobiety, Zabiny, wyruszają by ją uwolnić. Muszą zmierzyć się z niebezpieczną, nieznaną krainą i bronić przed magicznymi stworami Ciemności. Elron otrzymuje puchar Myśliwego i zostaje waalem Rogatego Pana. Razem z Gunnorą, Bursztynową Panią, muszą przeciwstawić się Raidhan, Pani Ciemnego Księżyca i jej sługom.

Alannada | 2010-12-10
Na półkach: Przeczytane, Poszukuję

Andre Norton jest jedną z bardziej znanych pisarek fantasy, a jej książki są zaprawdę zacne, ot co. Dziś przedstawię Wam kolejny tom z cyklu Świat Czarownic, więc kubki z herbatą w dłoń i do dzieła!
Korona z jelenich rogów to kolejna powieść, o której niewiele osób pamięta*, albo orientuje się, że w ogóle coś takiego zostało wydane. Doszło do tego w 1993 roku za sprawą wydawnictwa Amber
Elron był wasalem Garna, władcy nielicznego, biednego klanu, jednego z tych, które przeszły przez Bramę do opustoszałej krainy, którą nazwali High Hallack. Nowy dom uciekinierów okazał się być nadmorską krainą pełną wzgórz i dolin, bezludną, lecz pełną śladów po wcześniejszych mieszkańcach, którzy odeszli lub zniknęli dawno temu. Młodzieniec wraz ze swoim klanem osiedlił się w jednej z dolin i powoli zaczął przyzwyczajać się do życia w świecie trochę podobnym do tego, który opuścił. Jedyną trudną do zrozumienia i zaakaceptowania anomalią w - zda się - zwyczajnej dolinie były miejsca Dawnego Ludu, a...

Mamerkus | 2014-04-14
Przeczytana: 14 kwietnia 2014

No nareszcie. Trzeba było wyprawy aż na drugi kontynent świata czarownic, cofnięcia się w czasie do początków historii ludu Hallack w krainie dolin i wzgórz, by Andre Norton napisała świetne fantasy od A do Z.
"Korona z jelenich rogów" rozpoczyna podcykl o High Hallack i Arvon. Nadal jest to fajny quest (tym razem ze wschodu na zachód, taki numer), z zupełnie nowym kontynentem, bohaterami, mitologią, ciągle dużo tu magii, tajemniczych miejsc i reminiscencji przeszłości, ale w końcu autorka trzyma równy poziom od początku do końca. "Korona z jelenich rogów" to póki co najlepsza część cyklu, trzymająca w napięciu i zainteresowaniu opowieść o poszukiwaniu przeznaczenia, własnej tożsamości i inne trele. Na uwagę zasługuje wybitnie, jak na Andre Norton, pogłębiony rys charakterologiczny Elrona, kolo ma tutaj całkiem złożone rozkminy moralno-filozoficzne w kontekście odbywanego questu, razem z Gatheą i Gruu przeżywają konkretne i wiarygodne dylematy, zło jest faktycznie złe, ale też jego...

Bartek Biedrzycki | 2015-06-20

Powtórka z rozrywki.

Więcej w omówieniu: http://www.gniazdoswiatow.net/2015/09/05/quest-09-korona-z-jelenich-rogow/

kudybcia | 2012-12-28

zdobyłam ją w czasach kiedy nie wynaleziono jeszcze allegro

sowidyl | 2016-10-24
koszałekopałek | 2016-10-02