Conan zdobywca

Tłumaczenie: Zbigniew A. Królicki
Cykl: Conan "czarna seria" (tom 9)
Wydawnictwo: PIK
Conan the conqueror
Krzysiek W

Via | 2017-03-08
Przeczytana: luty 2017

Lekka lektura, której przerwanie nie boli, a powrót nie wymaga długiego wdrażania. Nie jest świetna, ale nie jest też zła. Ze względu na to, że to klasyka daję gwizdkę wyżej niż "przeciętna" ;)
Więcej:

Kern | 2017-06-05
Na półkach: Przeczytane, Fantasy

To taka książka o której można powiedzieć wiele złego: że słaba fabuła, naiwna, niepoważna itd.
Ale autor posiada dwie kluczowe umiejętności, które sprawiają, że jego opowieści są niezwykle wciągające:
umiejętność kreowania alternatywnego świata (na równi z Tolkienem) oraz umiejętność prowadzenia akcji.
Jak zwykle w cyklach te pierwsze części są lepsze niż środkowe. Końcowe zaś są tylko cieniem.

szypul | 2011-12-29

Solidny kawałek fantastyki w wydaniu Roberta E. Howarda.
Conan, po prostu Conan

Mikołaj Morzy | 2015-08-31
Przeczytana: 31 sierpnia 2015

Książka była częścią pakietu Bookrage i tylko dlatego ją przeczytałem. Autor za sporą dawką mizoginizmu skrywa homoerotyczne fantazje, doprawione niemałą szczyptą rasizmu. Może to i jest klasyka fantasy, ale w XXI wieku czyta się to z zażenowaniem.

voyager1975 | 2011-07-22

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

dobra

voyager1975 | 2011-07-22

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

dobra

pawl_s | 2017-06-11