Narodziny smoków

Tłumaczenie: Justyna Zandberg
Cykl: Jeźdźcy smoków z Pern (tom 9)
Wydawnictwo: Książnica
Dragonsdawn
smoki

Walka jeszcze nie trwa. Jest to opowieść o kolonizacji Pernu, a Nici spadają 8 lat po zamieszkaniu.

Ziemianie zakładają kolonię na planecie Pern. Ich największym przeciwnikiem okazują się Nici, pożerające wszystko, co żyje. Genetycy kolonii postanawiają powiększyć zamieszkujące planetę małe jaszczurki, które potrafią walczyć z drapieżcami...

[Wydawnictwo Amber, 1997]

źródło opisu: Nota wydawcy

klaudiabla2 | 2011-01-28
Przeczytana: 21 stycznia 2011

To już ostatnia książka z serii ,,Jeźdźcy smoków z Pern” jaka znajduję się w mojej małej, skromnej bibliotece. Jest to dziewiąta część z cyklu, pozostało jeszcze siedem. Szkoda ;-(
Pani McCaffrey jest nazywana ,,Królową Smoków”- myślę, że nie bez powodu. Przez te dziewięć książek nie brakło jej pomysłów, a każda część dotrzymywała poziomem poprzedniej. Wiele razy razem z tymi książkami przeskakiwałam kilka lat w czasie, czytałam o tych samych wydarzeniach, ale z punktu widzenia innych osób. Tym razem cofnęłam się do samego początku. Ludzie kolonizują kosmos. Przeprowadzają się na Pern. Nagle zaczynają zagrażać znane nam już Nici. Książka jest wspaniała. Nie mogłam się od niej oderwać, ale nie chciałam też za szybko skończyć, bo to moja ostatnia część. Na szczęście ma ponad 400 stron. Opisy kolonizacji kosmosu, prób ,,zrobienia” gatunku zdolnego do walki z Nićmi były niesamowite i świetnie się przy nich bawiłam. Wyjaśniło się wiele tajemnic. Między innymi jak powstały ziejące ogniem...

Alucard | 2015-05-07

Stare wydania biją "o głowę" te nowe :D

szweski | 2015-07-19
Na półkach: Posiadam, Ulubione, Przeczytane

Zdecydowanie moja ulubiona książka w całej sadze. Tutaj bardziej (dużo bardziej) S-F niż Fantasy. Koloniści dopiero trafiają na Pern, dopiero poznają zagrożenie ze strony Nici. Cała geneza smoków, opisy funkcjonowania kolonii - niesamowicie dopracowane.

Lynnka | 2011-04-03
Przeczytana: 18 listopada 2010

Dla mnie jedna z ciekawszych części cyklu o Pernie. Właściwie można czytać ją jako pierwszą książkę, ponieważ opowiada o początkach kolonizacji planety. Ciekawe wątki i bohaterowie, o których chciałoby się czytać więcej.

Peszek | 2013-08-23

Książka wyjaśniająca pojawienie się smoków na Pernie. Podobała mi się tę część, jest ogniwem science-fiction w całej serii opartej na fantasy. Kto lubi ten gatunek oraz McCaffrey, powinien sięgnąć.

Aliath | 2016-12-23
romekd | 2016-12-22